Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 57: | Rivi 57: | ||
| 26 | | 26 | ||
| [[wikipedia:de:Preußische T 12|Preußische T 12]] / DR-Baureihe 74<br />{{symbolit|A1|A4|A6|AC|BC|E4|vuosi=1998}} | | [[wikipedia:de:Preußische T 12|Preußische T 12]] / DR-Baureihe 74<br />{{symbolit|A1|A4|A6|AC|BC|E4|vuosi=1998}} | ||
| − | | [[Tiedosto:3095 | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3095.jpg | thumb | center | 3095 / DR 74 ]] |
|- | |- | ||
| [[3429]] | | [[3429]] | ||
Versio 5. tammikuuta 2016 kello 18.08
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 |
|
| 3005[1] | 60923 | DB-Baureihe 23 | |
| 3021[2] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | |
| 3060 | 60923 | EMD F7 Santa Fe |
|
| 4060[3] | - | EMD F7 Santa Fe |
|
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 |
|
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | 26 | Preußische T 12 / DR-Baureihe 74 |
|
| 3429 | 78 | DB-Baureihe 515 "Nokia" |
|
| 36880[2] | 30 | Henschel DHG 700 C |
|
| 37610[3] | mfx | ALCO PA-1 New York Central |
|
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |