Ero sivun ”C-kiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | 24130 || Kaari 30° R1 = 360 mm || 38 || || [[Tiedosto: | + | | 24130 || Kaari 30° R1 = 360 mm || 38 || || [[Tiedosto:Maerklin 24130.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24230 || Kaari 30° R2 = 437,5 mm || 12 || || [[Tiedosto: | + | | 24230 || Kaari 30° R2 = 437,5 mm || 12 || || [[Tiedosto:Maerklin 24230.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24224 || Kaari 24,3° R2 = 437,5 mm || 2 || || [[Tiedosto: | + | | 24224 || Kaari 24,3° R2 = 437,5 mm || 2 || || [[Tiedosto:Maerklin 24224.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24206 || Kaari 5,7° R2 = 437,5 mm || 2 || || [[Tiedosto: | + | | 24206 || Kaari 5,7° R2 = 437,5 mm || 2 || || [[Tiedosto:Maerklin 24206.jpg|thumb]] |
|} | |} | ||
| Rivi 40: | Rivi 40: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | 24611 || Vaihde vasen 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm || 1 || || [[Tiedosto: | + | | 24611 || Vaihde vasen 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm || 1 || || [[Tiedosto:Maerklin 24611.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24612 || Vaihde oikea 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm || 3 || 2 ilman lamppua, mekanismia ja dekooderia || [[Tiedosto: | + | | 24612 || Vaihde oikea 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm || 3 || 2 ilman lamppua, mekanismia ja dekooderia || [[Tiedosto:Maerklin 24612.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24671 || Kaarivaihde vasen R1 = 360 mm || 1 || || [[Tiedosto: | + | | 24671 || Kaarivaihde vasen R1 = 360 mm || 1 || || [[Tiedosto:Maerklin 24671.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | 24672 || Kaarivaihde oikea R1 = 360 mm || 1 || || [[Tiedosto: | + | | 24672 || Kaarivaihde oikea R1 = 360 mm || 1 || || [[Tiedosto:Maerklin 24672.jpg|thumb]] |
|} | |} | ||
[[Luokka:Kiskot]] | [[Luokka:Kiskot]] | ||
Versio 12. joulukuuta 2015 kello 16.55
Lista kaikista C-kiskoista löytyy mm. Märklinin sivuilta tai uudemmista kuvastoista
Suorat
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 24172 | Suora 171,7 mm | 17 | ||
| 24188 | Suora 188,3 mm | 10 | 1 rikki | |
| 24088 | Virtakisko 188,3 mm | 2 | ||
| 24951 | Adapteri M-kiskoon 180 mm | 4 | ||
| 24994 | Kontaktikisko 94,2 mm | 2 | ||
| 24977 | Stoppari 77,5 mm + 5 mm | 2 | ||
| 24978 | Stoppari valolla 77,5 mm + 5 mm | 1 |
Kaarteet
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 24130 | Kaari 30° R1 = 360 mm | 38 | ||
| 24230 | Kaari 30° R2 = 437,5 mm | 12 | ||
| 24224 | Kaari 24,3° R2 = 437,5 mm | 2 | ||
| 24206 | Kaari 5,7° R2 = 437,5 mm | 2 |
Vaihteet
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 24611 | Vaihde vasen 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm | 1 | ||
| 24612 | Vaihde oikea 188,3 mm 24,3° R2 = 437,5 mm | 3 | 2 ilman lamppua, mekanismia ja dekooderia | |
| 24671 | Kaarivaihde vasen R1 = 360 mm | 1 | ||
| 24672 | Kaarivaihde oikea R1 = 360 mm | 1 |