Ero sivun ”M-kiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (väliaikainen kuva valomastolle) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| (14 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
| − | 2. | + | 2.12.2017 M-kiskojen määrä 1093 kpl ja yhteenlaskettu pituus 164,1 m. |
== Suorat == | == Suorat == | ||
| Rivi 6: | Rivi 6: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5106}} || {{Tuote|5106|nimike}} || {{Tuote|5106|määrä}} || | + | | {{Tuote|5106}} || {{Tuote|5106|nimike}} || {{Tuote|5106|määrä}} || 8 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5106.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5107}} || {{Tuote|5107|nimike}} || {{Tuote|5107|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5107.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5107}} || {{Tuote|5107|nimike}} || {{Tuote|5107|määrä}} || 2 huollettavana (joista 2 ruosteista) || [[Tiedosto:Maerklin 5107.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5129}} || {{Tuote|5129|nimike}} || {{Tuote|5129|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5129.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5129}} || {{Tuote|5129|nimike}} || {{Tuote|5129|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5129.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5108}} || {{Tuote|5108|nimike}} || {{Tuote|5108|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5108.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5108}} || {{Tuote|5108|nimike}} || {{Tuote|5108|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5108.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5109}} || {{Tuote|5109|nimike}} || {{Tuote|5109|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5109.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5109}} || {{Tuote|5109|nimike}} || {{Tuote|5109|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5109.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5110}} || {{Tuote|5110|nimike}} || {{Tuote|5110|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5110.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5110}} || {{Tuote|5110|nimike}} || {{Tuote|5110|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5110.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|5111}} || {{Tuote|5111|nimike}} || {{Tuote|5111|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5111.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5111}} || {{Tuote|5111|nimike}} || {{Tuote|5111|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5111.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|5131}} || {{Tuote|5131|nimike}} || {{Tuote|5131|määrä}} || 1 huollossa || [[Tiedosto:Maerklin 5111.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| {{Tuote|5105}} || {{Tuote|5105|nimike}} || {{Tuote|5105|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5105.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5105}} || {{Tuote|5105|nimike}} || {{Tuote|5105|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5105.jpg|thumb]] | ||
| Rivi 26: | Rivi 28: | ||
| {{Tuote|5112}} || {{Tuote|5112|nimike}} || {{Tuote|5112|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5112.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5112}} || {{Tuote|5112|nimike}} || {{Tuote|5112|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5112.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5113}} || {{Tuote|5113|nimike}} || {{Tuote|5113|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 74997.jpg|thumb|Märklin 74997]] | + | | {{Tuote|5113}} || {{Tuote|5113|nimike}} || {{Tuote|5113|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 74997.jpg|thumb|Märklin 74997]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|7054}} || {{Tuote|7054|nimike}} || {{Tuote|7054|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7054.jpg|thumb]] | | {{Tuote|7054}} || {{Tuote|7054|nimike}} || {{Tuote|7054|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7054.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|7262}} || {{Tuote|7262|nimike}} || {{Tuote|7262|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7262.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|7163}} || {{Tuote|7163|nimike}} || {{Tuote|7163|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7163.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| {{Tuote|7168}} || {{Tuote|7168|nimike}} || {{Tuote|7168|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7168.jpg|thumb]] | | {{Tuote|7168}} || {{Tuote|7168|nimike}} || {{Tuote|7168|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7168.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|7190-vanha}} || {{Tuote|7190-vanha|nimike}} || {{Tuote|7190-vanha|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7190.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|7190-vanha}} || {{Tuote|7190-vanha|nimike}} || {{Tuote|7190-vanha|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 7190.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|7191-vanha}} || {{Tuote|7191-vanha|nimike}} || {{Tuote|7191-vanha|määrä}} || | + | | {{Tuote|7191-vanha}} || {{Tuote|7191-vanha|nimike}} || {{Tuote|7191-vanha|määrä}} || 2 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 7191.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|7190-uusi}} || {{Tuote|7190-uusi|nimike}} || {{Tuote|7190-uusi|määrä}} || 1 ilman punaista pystyraitaa || [[Tiedosto:Maerklin 7190 v2.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|7190-uusi}} || {{Tuote|7190-uusi|nimike}} || {{Tuote|7190-uusi|määrä}} || 1 ilman punaista pystyraitaa<br />Lisäksi 4 7190-kiskoa ilman stoppari-osaa || [[Tiedosto:Maerklin 7190 v2.jpg|thumb]] |
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|7292}} || {{Tuote|7292|nimike}} || {{Tuote|7292|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7292.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|7293}} || {{Tuote|7293|nimike}} || {{Tuote|7293|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7293.jpg|thumb]] | ||
|} | |} | ||
| Rivi 45: | Rivi 55: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5100}} || {{Tuote|5100|nimike}} || {{Tuote|5100|määrä}} || 1 vanhalla numerolla 3601 A || [[Tiedosto:Maerklin 5100.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5100}} || {{Tuote|5100|nimike}} || {{Tuote|5100|määrä}} || 1 vanhalla numerolla 3601 A<br />5 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5100.jpg|thumb]] |
|-}} | |-}} | ||
| − | | {{Tuote|5101}} || {{Tuote|5101|nimike}} || {{Tuote|5101|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5101.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5101}} || {{Tuote|5101|nimike}} || {{Tuote|5101|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5101.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|5102}} || {{Tuote|5102|nimike}} || {{Tuote|5102|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5102.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5102}} || {{Tuote|5102|nimike}} || {{Tuote|5102|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5102.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5120}} || {{Tuote|5120|nimike}} || {{Tuote|5120|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5120.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5120}} || {{Tuote|5120|nimike}} || {{Tuote|5120|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5120.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5103}} || {{Tuote|5103|nimike}} || {{Tuote|5103|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5103.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5103}} || {{Tuote|5103|nimike}} || {{Tuote|5103|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5103.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5147}} || {{Tuote|5147|nimike}} || {{Tuote|5147|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5147.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5147}} || {{Tuote|5147|nimike}} || {{Tuote|5147|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5147.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|7167}} || {{Tuote|7167|nimike}} || {{Tuote|7167|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7167.jpg|thumb]] | | {{Tuote|7167}} || {{Tuote|7167|nimike}} || {{Tuote|7167|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 7167.jpg|thumb]] | ||
| Rivi 65: | Rivi 75: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5200}} || {{Tuote|5200|nimike}} || {{Tuote|5200|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5200.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5200}} || {{Tuote|5200|nimike}} || {{Tuote|5200|määrä}} || 1 ruosteinen huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5200.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5201}} || {{Tuote|5201|nimike}} || {{Tuote|5201|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5201.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5201}} || {{Tuote|5201|nimike}} || {{Tuote|5201|määrä}} || 1 ruosteinen huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5201.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5206}} || {{Tuote|5206|nimike}}<ref>Vastakaari 5200-sarjan vaihteille</ref> || {{Tuote|5206|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5206.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5206}} || {{Tuote|5206|nimike}}<ref>Vastakaari 5200-sarjan vaihteille</ref> || {{Tuote|5206|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5206.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|5205}} || {{Tuote|5205|nimike}}<ref>Täydentää 5200-sarjan vaihteiden kaaren 30°</ref> || {{Tuote|5205|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5205.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5205}} || {{Tuote|5205|nimike}}<ref>Täydentää 5200-sarjan vaihteiden kaaren 30°</ref> || {{Tuote|5205|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5205.jpg|thumb]] | ||
| Rivi 82: | Rivi 92: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5118}} || {{Tuote|5118|nimike}} || {{Tuote|5118|määrä}} || | + | | {{Tuote|5118}} || {{Tuote|5118|nimike}} || {{Tuote|5118|määrä}} || 4 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5118.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5119}} || {{Tuote|5119|nimike}} || {{Tuote|5119|määrä}} || | + | | {{Tuote|5119}} || {{Tuote|5119|nimike}} || {{Tuote|5119|määrä}} || 2 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5119.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5128}} || {{Tuote|5128|nimike}} || {{Tuote|5128|määrä}} || 1 | + | | {{Tuote|5122}} || {{Tuote|5122|nimike}} || {{Tuote|5122|määrä}} || 1 huollettavana (kahva katkennut) || [[Tiedosto:Maerklin 5122.jpg|thumb]] |
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|5123}} || {{Tuote|5123|nimike}} || {{Tuote|5123|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5123.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|5128}} || {{Tuote|5128|nimike}} || {{Tuote|5128|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5128.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| {{Tuote|5114}} || {{Tuote|5114|nimike}} || {{Tuote|5114|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5114.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5114}} || {{Tuote|5114|nimike}} || {{Tuote|5114|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5114.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5141}} || {{Tuote|5141|nimike}} || {{Tuote|5141|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5141.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5141}} || {{Tuote|5141|nimike}} || {{Tuote|5141|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5141.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5142}} || {{Tuote|5142|nimike}} || {{Tuote|5142|määrä}} || | + | | {{Tuote|5142}} || {{Tuote|5142|nimike}} || {{Tuote|5142|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5142.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5203}} || {{Tuote|5203|nimike}} || {{Tuote|5203|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5203.jpg|thumb]] | + | | {{Tuote|5203}} || {{Tuote|5203|nimike}} || {{Tuote|5203|määrä}} || Vanhaa mallia 6, joista 1 huollettavana<br />Uutta mallia 5, joista 2 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5203.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5204}} || {{Tuote|5204|nimike}} || {{Tuote|5204|määrä}} || | + | | {{Tuote|5204}} || {{Tuote|5204|nimike}} || {{Tuote|5204|määrä}} || Vanhaa mallia 4, joista 2 huollettavana<br />Uutta mallia 10, joista 2 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5204.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5207}} || {{Tuote|5207|nimike}} || {{Tuote|5207|määrä}} || 1 | + | | {{Tuote|5207}} || {{Tuote|5207|nimike}} || {{Tuote|5207|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5207.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5214}} || {{Tuote|5214|nimike}} || {{Tuote|5214|määrä}} || | + | | {{Tuote|5214}} || {{Tuote|5214|nimike}} || {{Tuote|5214|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5214.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| − | | {{Tuote|5211}} || {{Tuote|5211|nimike}} || {{Tuote|5211|määrä}} || 1 | + | | {{Tuote|5211}} || {{Tuote|5211|nimike}} || {{Tuote|5211|määrä}} || 1 huollettavana || [[Tiedosto:Maerklin 5211.jpg|thumb]] |
|- | |- | ||
| {{Tuote|5208}} || {{Tuote|5208|nimike}} || {{Tuote|5208|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5208.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5208}} || {{Tuote|5208|nimike}} || {{Tuote|5208|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5208.jpg|thumb]] | ||
|- | |- | ||
| {{Tuote|5210}} || {{Tuote|5210|nimike}} || {{Tuote|5210|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5210.jpg|thumb]] | | {{Tuote|5210}} || {{Tuote|5210|nimike}} || {{Tuote|5210|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5210.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|5222}} || {{Tuote|5222|nimike}} || {{Tuote|5222|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5222.jpg|thumb]] | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Tuote|5223}} || {{Tuote|5223|nimike}} || {{Tuote|5223|määrä}} || || [[Tiedosto:Maerklin 5223.jpg|thumb]] | ||
|} | |} | ||
__FORCETOC__ | __FORCETOC__ | ||
[[Luokka:Kiskot]] | [[Luokka:Kiskot]] | ||
Nykyinen versio 28. heinäkuuta 2025 kello 09.55
2.12.2017 M-kiskojen määrä 1093 kpl ja yhteenlaskettu pituus 164,1 m.
Suorat
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5106 | Suora 180 mm 1⁄1 |
303 | 8 huollettavana | |
| 5107 | Suora 90 mm 1⁄2 |
27 | 2 huollettavana (joista 2 ruosteista) | |
| 5129 | Suora 70 mm |
33 | ||
| 5108 | Suora 45 mm 1⁄4 |
23 | ||
| 5109 | Suora 33,5 mm 3⁄16 |
27 | ||
| 5110 | Suora 22,5 mm 1⁄8 |
35 | ||
| 5111 | Viratakisko 180 mm |
22 | ||
| 5131 | Viratakisko häiriönpoistokondensaattorilla 180 mm |
11 | 1 huollossa | |
| 5105 | Kontaktikisko 180 mm |
1 | ||
| 5146 | Kontaktikisko 90 mm |
13 | ||
| 5112 | Irrotuskisko 90 mm |
11 | ||
| 5113 | Irrotuskiskon valomasto | 3 | ||
| 7054 | Ylikäytävä 180 mm |
1 | ||
| 7262 | Ristikkosilta 180 mm |
2 | ||
| 7163 | Kaarisilta 360 mm |
1 | ||
| 7168 | Silta 180 mm |
1 | ||
| 7190 | Stoppari 70 mm (vanha malli) |
11 | 1 huollettavana | |
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (vanha malli) |
7 | 2 huollettavana | |
| 7190 | Stoppari 70 mm (uusi malli) |
10 | 1 ilman punaista pystyraitaa Lisäksi 4 7190-kiskoa ilman stoppari-osaa |
|
| 7292 | Tasoristeys 180 mm |
1 | ||
| 7293 | Tasoristeyksen lisäraide 180 mm |
1 |
Kaarteet
5100-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5100 | Kaari 30° R = 360 mm 1⁄1 |
175 | 1 vanhalla numerolla 3601 A 5 huollettavana |
|
| 5101 | Kaari 15° R = 360 mm 1⁄2 |
29 | 1 huollettavana | |
| 5102 | Kaari 7,5° R = 360 mm 1⁄4 |
12 | ||
| 5120 | Kaari 45° R = 286 mm |
59 | 1 huollettavana | |
| 5103 | Virtakisko 30° R = 360 mm |
19 | ||
| 5147 | Kontaktikisko 15° R = 360 mm |
2 | ||
| 7167 | Silta 30° R = 360 mm |
1 |
5200-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5200 | Kaari 30° R = 437,4 mm 1⁄1 |
61 | 1 ruosteinen huollettavana | |
| 5201 | Kaari 15° R = 437,4 mm 1⁄2 |
18 | 1 ruosteinen huollettavana | |
| 5206 | Kaari 24,3° R = 437,4 mm 5⁄6[1] |
31 | ||
| 5205 | Kaari 5,7° R = 437,4 mm 1⁄6[2] |
18 | ||
| 5213 | Kontaktikisko 15° R = 437,4 mm |
4 |
Vaihteet ja risteykset
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5118 5117L |
Sähkövaihde, vasen 180 mm, 30° R = 360 mm |
18 | 4 huollettavana | |
| 5119 5117R |
Sähkövaihde, oikea 180 mm, 30° R = 360 mm |
17 | 2 huollettavana | |
| 5122 5121L |
Käsikäyttöinen vaihde, vasen 180 mm, 30° R = 360 mm |
1 | 1 huollettavana (kahva katkennut) | |
| 5123 5121R |
Käsikäyttöinen vaihde, oikea 180 mm, 30° R = 360 mm |
0 | ||
| 5128 | Risteysvaihde 193 mm, 30° R = 360 mm |
5 | 1 huollettavana | |
| 5114 | Risteys 193 mm, 30° R = 360 mm |
6 | ||
| 5141 5140L |
Kaarivaihde, vasen 30° + 77,4 mm R = 360 mm |
7 | 1 huollettavana | |
| 5142 5140R |
Kaarivaihde, oikea 30° + 77,4 mm R = 360 mm |
7 | ||
| 5203 5202L |
Sähkövaihde, vasen 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
11 | Vanhaa mallia 6, joista 1 huollettavana Uutta mallia 5, joista 2 huollettavana |
|
| 5204 5202R |
Sähkövaihde, oikea 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
14 | Vanhaa mallia 4, joista 2 huollettavana Uutta mallia 10, joista 2 huollettavana |
|
| 5207 | Risteysvaihde 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
4 | 1 huollettavana | |
| 5214 | Kolmitievaihde 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
3 | ||
| 5211 | Risteys 98 mm, 48,5° R = 437,4 mm |
8 | 1 huollettavana | |
| 5208 | Suora 8 mm |
15 | ||
| 5210 | Suora 16 mm |
18 | ||
| 5222 5221L |
Käsivaihde, vasen 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
2 | ||
| 5223 5221R |
Käsivaihde, oikea 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
2 |