Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 56: | Rivi 56: | ||
| [[3095]]<ref>Versio 3095.06 tai 3095.07, aloituspaketista 29175</ref> | | [[3095]]<ref>Versio 3095.06 tai 3095.07, aloituspaketista 29175</ref> | ||
| ??? (delta) | | ??? (delta) | ||
| − | | [[wikipedia:de:Preußische T 11|Preußische T 11]] / DR-Baureihe 74 | + | | [[wikipedia:de:Preußische T 11|Preußische T 11]] / DR-Baureihe 74<br />{{symbolit|A1|A5|AC|BC|E4}} |
| [[Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg | thumb | center | 3095 / DR 74 ]] | | [[Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg | thumb | center | 3095 / DR 74 ]] | ||
|- | |- | ||
| Rivi 66: | Rivi 66: | ||
| [[36880]]<ref>Aloituspaketista 29180</ref> | | [[36880]]<ref>Aloituspaketista 29180</ref> | ||
| ??? | | ??? | ||
| − | | [[wikipedia:de:Henschel DHG 700 C#DHG 700 C ab 1973|Henschel DHG 700 C]] | + | | [[wikipedia:de:Henschel DHG 700 C#DHG 700 C ab 1973|Henschel DHG 700 C]]<br />{{symbolit|A6|B0|BD|E5|E6}} |
| [[Tiedosto:kuva-36880 | thumb | center | 36880 / DHG 700 ]] | | [[Tiedosto:kuva-36880 | thumb | center | 36880 / DHG 700 ]] | ||
|- | |- | ||
| [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | | [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | ||
| − | | | + | | ??? |
| − | | [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]] "New York Central" | + | | [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]] "New York Central"<br />{{symbolit|A8|AD|B0|B5|B9|DF|E4}} |
| [[Tiedosto:kuva-37610 | thumb | center | 37610 / PA-1 "NYC" ]] | | [[Tiedosto:kuva-37610 | thumb | center | 37610 / PA-1 "NYC" ]] | ||
|- | |- | ||
| [[39180]] | | [[39180]] | ||
| mfx | | mfx | ||
| − | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe 218|DB-Baureihe 218]] | + | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe 218|DB-Baureihe 218]]<br />{{symbolit|A8|B2|B3|B5|C2|DE|E5}} |
| [[Tiedosto:kuva-39180 | thumb | center | 39180 / BR 218 ]] | | [[Tiedosto:kuva-39180 | thumb | center | 39180 / BR 218 ]] | ||
|} | |} | ||
Versio 12. joulukuuta 2015 kello 17.26
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 | Tiedosto:3000 0074 crop.jpg 3000 / DR 89 |
| 3005 | 60923 | DB-Baureihe 23 | Tiedosto:3005 20080314 163 crop.jpg 3005 / BR 23 |
| 3021[1] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | Tiedosto:Kuva-3021 3021 / V 200 |
| 3060 | 60923 | EMD F7 "Santa Fe" | Tiedosto:Kuva-3060 3060 / F7 "Santa Fe" |
| 4060[2] | - | EMD F7 "Santa Fe" | Tiedosto:Kuva-4060 4060 / F7 "Santa Fe" |
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 | Tiedosto:Kuva-3065 3065 / V 60 |
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 | Tiedosto:Kuva-3072 3072 / BR 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | ??? (delta) | Preußische T 11 / DR-Baureihe 74 |
Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg 3095 / DR 74 |
| 3429 | ??? | DB-Baureihe 515 "Nokia" | Tiedosto:3429 juna 0030 crop.jpg 3429 / BR 515 |
| 36880[2] | ??? | Henschel DHG 700 C |
Tiedosto:Kuva-36880 36880 / DHG 700 |
| 37610[3] | ??? | ALCO PA-1 "New York Central" |
Tiedosto:Kuva-37610 37610 / PA-1 "NYC" |
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |
Tiedosto:Kuva-39180 39180 / BR 218 |