Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
| − | + | == Matkustajavaunut == | |
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
| [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|AF|B5|DF|E6}} || 1 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | | [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|AF|B5|DF|E6}} || 1 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4026]] || [[4026|Express Luggage Van]] || 2 || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] | + | | [[4026]] || [[4026|Express Luggage Van]]<br />{{symbolit|A0|AB|CA}} || 2 || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] |
|} | |} | ||
| − | + | == Tavaravaunut == | |
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Rivi 48: | Rivi 48: | ||
| [[4920]] || [[4920|Container wagon kit]] || 1 || [[Tiedosto:4920 juna 0023 crop.jpg|thumbnail|4920]] | | [[4920]] || [[4920|Container wagon kit]] || 1 || [[Tiedosto:4920 juna 0023 crop.jpg|thumbnail|4920]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4619]] || [[4619|Sliding roof wagon<br/>''modelled on the german Federal Railways' Kmmks 51 type]] || 1 || [[Tiedosto:4619 juna 0024 crop.jpg|thumbnail|4619]] | + | | [[4619]] || [[4619|Sliding roof wagon<br/>''modelled on the german Federal Railways' Kmmks 51 type]]<br />{{symbolit|AA}} || 1 || [[Tiedosto:4619 juna 0024 crop.jpg|thumbnail|4619]] |
|- | |- | ||
| [[4513]] || [[4513|Tipping wagon]] || 7 || [[Tiedosto:4513 juna 0025 crop.jpg|thumbnail|4513]] | | [[4513]] || [[4513|Tipping wagon]] || 7 || [[Tiedosto:4513 juna 0025 crop.jpg|thumbnail|4513]] | ||
| Rivi 60: | Rivi 60: | ||
| [[4914]] || [[4914|Low-sided truck kit (18cm)]] || 1 || | | [[4914]] || [[4914|Low-sided truck kit (18cm)]] || 1 || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4473]] || [[4473|Low sided car (16cm)]]<br />{{symbolit|E5}} || 2 || | + | | [[4473]] || [[4473|Low sided car (16cm)]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 2 || |
|- | |- | ||
| [[4503]] || [[4503|Low Sided Truck (10cm)]] || 4 || [[Tiedosto:4503 juna 0042 crop.jpg|thumbnail|4503]] | | [[4503]] || [[4503|Low Sided Truck (10cm)]] || 4 || [[Tiedosto:4503 juna 0042 crop.jpg|thumbnail|4503]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4740]] || [[4740|Depressed Floor Flat Car for Truck Transport]]<br />{{symbolit|AB|DD|E5|E6}} || 1 || [[Tiedosto:4740 juna 0043 crop.jpg|thumbnail|4740]] | + | | [[4740]] || [[4740|Depressed Floor Flat Car for Truck Transport]]<br />{{symbolit|A0|A4|AB|DD|E5|E6|vuosi=1991}} || 1 || [[Tiedosto:4740 juna 0043 crop.jpg|thumbnail|4740]] |
|- | |- | ||
| [[47002]] || [[47002|Schiebeplanenwagenset DB Cargo]]<br />{{symbolit|DF|E6|F0}} || 1 || | | [[47002]] || [[47002|Schiebeplanenwagenset DB Cargo]]<br />{{symbolit|DF|E6|F0}} || 1 || | ||
| Rivi 84: | Rivi 84: | ||
| [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]]<br />{{symbolit|AF|DF|E6}} || 1 || | | [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]]<br />{{symbolit|AF|DF|E6}} || 1 || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4413]] || [[4413|Dump Car]]<br />{{symbolit|AA|E5}} || 1 || | + | | [[4413]] || [[4413|Dump Car]]<br />{{symbolit|A0|AA|E5}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4459]] || [[4459|Stake Car]]<br />{{symbolit|E5}} || 1 || | + | | [[4459]] || [[4459|Stake Car]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]]<br />{{symbolit|E5}} || 2 || | + | | [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 2 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|E5}} || 1 || | + | | [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 1 || |
|} | |} | ||
[[Luokka:Märklin]] | [[Luokka:Märklin]] | ||
Versio 12. joulukuuta 2015 kello 19.38
Matkustajavaunut
| Numero | Nimike | Määrä | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | 1 | |
| 43810 | Commuter car |
1 | |
| 4024 | Express Dining Car | 2 | |
| 4027 | First Class Express Coach | 1 | |
| 4022 | Second Class Express Coach | 1 | |
| 4023 | Express Coach | 1 | |
| 49981 | Schimmel Piano Car |
1 | |
| 4026 | Express Luggage Van |
2 |