Ero sivun ”M-kiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(→Suorat) |
|||
| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | 5106 || Suora<br />180 mm {{jako|1|1}} || || 1 rikki (keskikiskon liitin poikki, toinen kiskojen liittimistä puuttuu) || | + | | 5106 || Suora<br />180 mm {{jako|1|1}} || 156 || 1 rikki (keskikiskon liitin poikki, toinen kiskojen liittimistä puuttuu) || |
|- | |- | ||
| 5107 || Suora<br />90 mm {{jako|1|2}} || || || | | 5107 || Suora<br />90 mm {{jako|1|2}} || || || | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 15.29
Suorat
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5106 | Suora 180 mm 1⁄1 |
156 | 1 rikki (keskikiskon liitin poikki, toinen kiskojen liittimistä puuttuu) | |
| 5107 | Suora 90 mm 1⁄2 |
|||
| 5129 | Suora 70 mm |
|||
| 5108 | Suora 45 mm 1⁄4 |
|||
| 5109 | Suora 33,5 mm 3⁄16 |
|||
| 5110 | Suora 22,5 mm 1⁄8 |
|||
| 5111 | Virtakisko 180 mm |
|||
| 5105 | Kontaktikisko 180 mm |
|||
| 5146 | Kontaktikisko 90 mm |
|||
| 5112 | Irrotuskisko 90 mm |
|||
| 7168 | Silta 180 mm |
|||
| 7190 | Stoppari 70 mm (vanha malli) |
|||
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (vanha malli) |
1 ilman lamppua | ||
| 7190 | Stoppari 70 mm (uusi malli) |
|||
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (uusi malli) |
Kaarteet
5100-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5100 | Kaari 30° R = 360 mm 1⁄1 |
96 | 1 vanhalla numerolla 3601 A | |
| 5101 | Kaari 15° R = 360 mm 1⁄2 |
|||
| 5102 | Kaari 7,5° R = 360 mm 1⁄4 |
|||
| 5120 | Kaari 45° R = 286 mm |
30 | ||
| 5103 | Virtakisko 30° R = 360 mm |
|||
| 5147 | Kontaktikisko 15° R = 360 mm |
|||
| 7167 | Silta 30° R = 360 mm |
5200-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5200 | Kaari 30° R = 437,4 mm 1⁄1 |
31 | ||
| 5201 | Kaari 15° R = 437,4 mm 1⁄2 |
2 | ||
| 5206 | Kaari 24,3°[1] R = 437,4 mm 5⁄6 |
10 | ||
| 5205 | Kaari 5,7°[2] R = 437,4 mm 1⁄6 |
5 | ||
| 5213 | Kontaktikisko 15° R = 437,4 mm |
Vaihteet ja risteykset
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5118 5117L |
Vaihde vasen 180 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5119 5117R |
Vaihde oikea 180 mm, 30° R = 360 mm |
1 ilman johtoja | ||
| 5128 | Risteysvaihde 193 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5114 | Risteys 193 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5203 5202L |
Vaihde vasen 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
|||
| 5204 5202R |
Vaihde oikea 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
1 ilman lamppua ja jousta | ||
| 5214 | Kolmitievaihde 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
1 tarvitsee uudet jouset | ||
| 5211 | Risteys 98 mm, 48,5° R = 437,4 mm |
1 rikki (keskikiskon liittimet poikki) | ||
| 5208 | Suora 8 mm |
|||
| 5210 | Suora 16 mm |