Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 22: | Rivi 22: | ||
| [[60924]] | | [[60924]] | ||
| [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 200.0|DB-Baureihe V 200.0]] / DB-Baureihe 220 | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 200.0|DB-Baureihe V 200.0]] / DB-Baureihe 220 | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3921.jpg | thumb | center | 3021 / V 200 ]] |
|- | |- | ||
| [[3060]] | | [[3060]] | ||
| [[60923]] | | [[60923]] | ||
| [[wikipedia:EMD F7|EMD F7]] "Santa Fe"<br />{{symbolit|A8|B8}} | | [[wikipedia:EMD F7|EMD F7]] "Santa Fe"<br />{{symbolit|A8|B8}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3060.jpg | thumb | center | 3060 / F7 "Santa Fe" ]] |
|- | |- | ||
| [[4060]]<ref>Moottoroimaton vaunu</ref> | | [[4060]]<ref>Moottoroimaton vaunu</ref> | ||
| - | | - | ||
| EMD F7 "Santa Fe"<br />{{symbolit|A8|B8}} | | EMD F7 "Santa Fe"<br />{{symbolit|A8|B8}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 4060.jpg | thumb | center | 4060 / F7 "Santa Fe" ]] |
|- | |- | ||
| [[3065]] | | [[3065]] | ||
| [[60923]] | | [[60923]] | ||
| [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 60|DB-Baureihe V 60]]<br />{{symbolit|A6|C0}} | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 60|DB-Baureihe V 60]]<br />{{symbolit|A6|C0}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3065.jpg | thumb | center | 3065 / V 60 ]] |
|- | |- | ||
| [[3072]] | | [[3072]] | ||
| [[60924]] | | [[60924]] | ||
| [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 100|DB-Baureihe V 100]] / DB-Baureihe 212<br />{{symbolit|A0|A6|C0}} | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe V 100|DB-Baureihe V 100]] / DB-Baureihe 212<br />{{symbolit|A0|A6|C0}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3072.jpg | thumb | center | 3072 / BR 212 ]] |
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
| Rivi 67: | Rivi 67: | ||
| 30 | | 30 | ||
| [[wikipedia:de:Henschel DHG 700 C#DHG 700 C ab 1973|Henschel DHG 700 C]]<br />{{symbolit|A6|B0|BD|E5|E6}} | | [[wikipedia:de:Henschel DHG 700 C#DHG 700 C ab 1973|Henschel DHG 700 C]]<br />{{symbolit|A6|B0|BD|E5|E6}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 29180.jpg | thumb | center | 36880 / DHG 700 ]] |
|- | |- | ||
| [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | | [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | ||
| 42 | | 42 | ||
| [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]] "New York Central"<br />{{symbolit|A8|AD|B0|B5|B9|DF|E4}} | | [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]] "New York Central"<br />{{symbolit|A8|AD|B0|B5|B9|DF|E4}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 29570.jpg | thumb | center | 37610 / PA-1 "NYC" ]] |
|- | |- | ||
| [[39180]] | | [[39180]] | ||
| mfx | | mfx | ||
| [[wikipedia:de:DB-Baureihe 218|DB-Baureihe 218]]<br />{{symbolit|A8|B2|B3|B5|C2|DE|E5}} | | [[wikipedia:de:DB-Baureihe 218|DB-Baureihe 218]]<br />{{symbolit|A8|B2|B3|B5|C2|DE|E5}} | ||
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:Maerklin 39180.jpg | thumb | center | 39180 / BR 218 ]] |
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
[[Luokka:Märklin]] | [[Luokka:Märklin]] | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 23.23
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 |
Tiedosto:3000 0074 crop.jpg 3000 / DR 89 |
| 3005[1] | 60923 | DB-Baureihe 23 | Tiedosto:3005 20080314 163 crop.jpg 3005 / BR 23 |
| 3021[2] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | |
| 3060 | 60923 | EMD F7 "Santa Fe" |
|
| 4060[3] | - | EMD F7 "Santa Fe" |
|
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 |
|
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | 26 | Preußische T 11 / DR-Baureihe 74 |
Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg 3095 / DR 74 |
| 3429 | 78 | DB-Baureihe 515 "Nokia" |
Tiedosto:3429 juna 0030 crop.jpg 3429 / BR 515 |
| 36880[2] | 30 | Henschel DHG 700 C |
|
| 37610[3] | 42 | ALCO PA-1 "New York Central" |
|
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |