Ero sivun ”Tuoteluettelot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| (8 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
| Rivi 77: | Rivi 77: | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1976 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1976 Catalog (hi res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1976 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1976 Catalog (hi res).pdf}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1976.pdf | vuosi = 1976 primex | kieli = DE }} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1977 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1977 Catalog (hi res).pdf | hinnasto = Marklin 1977 Catalog Pricelist.pdf | hinnasto-maa = US$ | hinnasto2 = UVP Maerklin 1977 DM Preisliste.pdf | hinnasto2-maa = DM}} | | {{Kuvasto | Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1977 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1977 Catalog (hi res).pdf | hinnasto = Marklin 1977 Catalog Pricelist.pdf | hinnasto-maa = US$ | hinnasto2 = UVP Maerklin 1977 DM Preisliste.pdf | hinnasto2-maa = DM}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1977.pdf | vuosi = 1977 primex | kieli = DE }} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1978 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1978 Catalog (Hi Res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1978 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1978 Catalog (Hi Res).pdf}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1978.pdf | vuosi = 1978 primex | kieli = DE }} | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1979 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1979 Catalog (EN) (Hi Res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1979 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1979 Catalog (EN) (Hi Res).pdf}} | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1979.pdf | vuosi = 1979 primex | kieli = DE }} |
| − | | | ||
|} | |} | ||
| Rivi 89: | Rivi 92: | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1980 Catalog (EN) (hi res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1980 Catalog (EN) (hi res).pdf}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1980.pdf | vuosi = 1980 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1981 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1981 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1981 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1981 | kieli = EN}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1981.pdf | vuosi = 1981 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982–1983 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 1982 DM Preisliste.pdf | hinnasto-maa = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982–1983 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 1982 DM Preisliste.pdf | hinnasto-maa = DE}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1982.pdf | vuosi = 1982 primex | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983–1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983–1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1983.pdf | vuosi = 1983 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984–1985 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984–1985 | kieli = EN}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1984.pdf | vuosi = 1984 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985–1986 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985–1986 | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1985.pdf | vuosi = 1985 primex | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = 1985–1986 ''mini-club'' | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = 1985–1986 ''mini-club'' | kieli = EN}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986–1987 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986–1987 | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1986.pdf | vuosi = 1986 primex | kieli = DE}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1986-8.pdf | vuosi = 1986 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987–1988 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | hi-res = Märklin 1987 FR (hi-res).pdf }} | | {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987–1988 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | hi-res = Märklin 1987 FR (hi-res).pdf }} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1987.pdf | vuosi = 1987 primex | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988–1989 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf| | + | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988–1989 | kieli = EN | lo-res = Märklin 1988 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf }} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989–1990 | kieli = FR/NL}} | + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1988.pdf | vuosi = 1988 primex | kieli = DE}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989–1990 | kieli = FR/NL | lo-res = Märklin 1989 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf }} |
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1989.pdf | vuosi = 1989 primex | kieli = DE}} | ||
|} | |} | ||
| Rivi 109: | Rivi 126: | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1990 1991 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1990–1991 | kieli = EN/IT}} | | {{Kuvasto | Marklin 1990 1991 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1990–1991 | kieli = EN/IT}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1990.pdf | vuosi = 1990 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1991 1992 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1991–1992 | kieli = EN/IT}} | | {{Kuvasto | Marklin 1991 1992 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1991–1992 | kieli = EN/IT}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1991.pdf | vuosi = 1991 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1992 1993 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1992–1993 | kieli = EN/IT}} | | {{Kuvasto | Marklin 1992 1993 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1992–1993 | kieli = EN/IT}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 1993 1994 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1993–1994 | kieli = EN/IT}} | ||
|- | |- | ||
| − | |||
| {{Kuvasto | Marklin 1994 1995 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1994–1995 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1994 1995 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1994–1995 | kieli = EN}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1995 1996 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1995–1996 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1995 1996 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1995–1996 | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 1996 1997 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1996–1997 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 1996 Price list (DM).pdf | hinnasto-maa = DE}} | ||
|- | |- | ||
| − | |||
| {{Kuvasto | Marklin 1997 1998 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1997–1998 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1997 1998 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1997–1998 | kieli = EN}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1998 1999 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1998–1999 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1998 1999 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1998–1999 | kieli = EN}} | ||
| − | |||
| {{Kuvasto | Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1999–2000 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res= Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1999–2000 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res= Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf}} | ||
| − | |||
| − | |||
|} | |} | ||
Nykyinen versio 29. heinäkuuta 2025 kello 21.39
Märklinin katalogeja ja hinnastoja
… – 1949
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
1950 – 1959
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
1960 – 1969
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
1970 – 1979
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||
1980 – 1989
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
1990 – 1999
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
New Items
|
||||||
2000 – 2009
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
2010 – …
|
|
|||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
| |||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Hinnastot
| |||||