Ero sivun ”Tuoteluettelot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| Rivi 97: | Rivi 97: | ||
| {{Kuvasto | Maerklin-primex-1981.pdf | vuosi = 1981 primex | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1981.pdf | vuosi = 1981 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982–1983 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 1982 DM Preisliste.pdf | hinnasto-maa = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982–1983 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 1982 DM Preisliste.pdf | hinnasto-maa = DE}} | ||
| − | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1982.pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1982.pdf | vuosi = 1982 primex | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983–1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983–1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1983.pdf | vuosi = 1983 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984–1985 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984–1985 | kieli = EN}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1984.pdf | vuosi = 1984 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985–1986 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985–1986 | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1985.pdf | vuosi = 1985 primex | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = 1985–1986 ''mini-club'' | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = 1985–1986 ''mini-club'' | kieli = EN}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986–1987 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986–1987 | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1986.pdf | vuosi = 1986 primex | kieli = DE}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1986-8.pdf | vuosi = 1986 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987–1988 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | hi-res = Märklin 1987 FR (hi-res).pdf }} | | {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987–1988 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | hi-res = Märklin 1987 FR (hi-res).pdf }} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1987.pdf | vuosi = 1987 primex | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988–1989 | kieli = EN | lo-res = Märklin 1988 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf }} | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988–1989 | kieli = EN | lo-res = Märklin 1988 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf }} | ||
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1988.pdf | vuosi = 1988 primex | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989–1990 | kieli = FR/NL | lo-res = Märklin 1989 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf }} | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989–1990 | kieli = FR/NL | lo-res = Märklin 1989 FR (lo-res).pdf | hi-res = Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf }} | ||
| − | | | + | |- |
| + | | {{Kuvasto | Maerklin-primex-1989.pdf | vuosi = 1989 primex | kieli = DE}} | ||
|} | |} | ||
Versio 29. heinäkuuta 2025 kello 21.34
Märklinin katalogeja ja hinnastoja
… – 1949
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
1950 – 1959
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
1960 – 1969
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
1970 – 1979
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||
1980 – 1989
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
1990 – 1999
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
||||||||||||||||
New Items
|
||||||
2000 – 2009
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
2010 – …
|
|
|||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
| |||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Hinnastot
| |||||