Ero sivun ”M-kiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(→Suorat) |
|||
| Rivi 8: | Rivi 8: | ||
| 5107 || Suora<br />90 mm {{jako|1|2}} || || || | | 5107 || Suora<br />90 mm {{jako|1|2}} || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5129 || Suora<br />70 mm || || || | + | | 5129 || Suora<br />70 mm || 13 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5108 || Suora<br />45 mm {{jako|1|4}} || || || | + | | 5108 || Suora<br />45 mm {{jako|1|4}} || 9 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5109 || Suora<br />33,5 mm {{jako|3|16}} || || || | + | | 5109 || Suora<br />33,5 mm {{jako|3|16}} || 8 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5110 || Suora<br />22,5 mm {{jako|1|8}} || || || | + | | 5110 || Suora<br />22,5 mm {{jako|1|8}} || 14 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5111 || Virtakisko<br />180 mm || || || | + | | 5111 || Virtakisko<br />180 mm || 9 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5105 || Kontaktikisko<br />180 mm || || || | + | | 5105 || Kontaktikisko<br />180 mm || 1 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5146 || Kontaktikisko<br />90 mm || || || | + | | 5146 || Kontaktikisko<br />90 mm || 1 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5112 || Irrotuskisko<br />90 mm || || || | + | | 5112 || Irrotuskisko<br />90 mm || 7 || || |
|- | |- | ||
| 7168 || Silta<br />180 mm || || || | | 7168 || Silta<br />180 mm || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 7190 || Stoppari<br />70 mm <small>(vanha malli)</small> || || || | + | | 7190 || Stoppari<br />70 mm <small>(vanha malli)</small> || 8 || || |
|- | |- | ||
| − | | 7191 || Stoppari valolla<br />70 mm <small>(vanha malli)</small> || || 1 ilman lamppua || | + | | 7191 || Stoppari valolla<br />70 mm <small>(vanha malli)</small> || 6 || 1 ilman lamppua || |
|- | |- | ||
| − | | 7190 || Stoppari<br />70 mm <small>(uusi malli)</small> || || | + | | 7190 || Stoppari<br />70 mm <small>(uusi malli)</small> || 4 || 1 ilman punaista pystyraitaa || |
| − | |||
| − | |||
|} | |} | ||
| Rivi 45: | Rivi 43: | ||
| 5101 || Kaari 15°<br />R = 360 mm {{jako|1|2}} || || || | | 5101 || Kaari 15°<br />R = 360 mm {{jako|1|2}} || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5102 || Kaari 7,5°<br />R = 360 mm {{jako|1|4}} || || || | + | | 5102 || Kaari 7,5°<br />R = 360 mm {{jako|1|4}} || 8 || || |
|- | |- | ||
| 5120 || Kaari 45°<br />R = 286 mm || 30 || || | | 5120 || Kaari 45°<br />R = 286 mm || 30 || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5103 || Virtakisko 30°<br />R = 360 mm || || || | + | | 5103 || Virtakisko 30°<br />R = 360 mm || 4 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5147 || Kontaktikisko 15°<br />R = 360 mm || || || | + | | 5147 || Kontaktikisko 15°<br />R = 360 mm || 1 || || |
|- | |- | ||
| 7167 || Silta 30°<br />R = 360 mm || || || | | 7167 || Silta 30°<br />R = 360 mm || || || | ||
| Rivi 69: | Rivi 67: | ||
| 5205 || Kaari 5,7°<ref>Täydentää 5200-sarjan vaihteiden kaaren 30°</ref><br />R = 437,4 mm {{jako|1|6}} || 5 || || | | 5205 || Kaari 5,7°<ref>Täydentää 5200-sarjan vaihteiden kaaren 30°</ref><br />R = 437,4 mm {{jako|1|6}} || 5 || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5213 || Kontaktikisko 15°<br />R = 437,4 mm || || || | + | | 5213 || Kontaktikisko 15°<br />R = 437,4 mm || 3 || || |
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
| Rivi 94: | Rivi 92: | ||
| 5211 || Risteys<br />98 mm, 48,5°<br />R = 437,4 mm || || 1 rikki (keskikiskon liittimet poikki) || | | 5211 || Risteys<br />98 mm, 48,5°<br />R = 437,4 mm || || 1 rikki (keskikiskon liittimet poikki) || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5208 || Suora<br />8 mm || || || | + | | 5208 || Suora<br />8 mm || 1 || || |
|- | |- | ||
| − | | 5210 || Suora<br />16 mm || || || | + | | 5210 || Suora<br />16 mm || 2 || || |
|} | |} | ||
__FORCETOC__ | __FORCETOC__ | ||
[[Luokka:Kiskot]] | [[Luokka:Kiskot]] | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 16.36
Suorat
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5106 | Suora 180 mm 1⁄1 |
156 | 1 rikki (keskikiskon liitin poikki, toinen kiskojen liittimistä puuttuu) | |
| 5107 | Suora 90 mm 1⁄2 |
|||
| 5129 | Suora 70 mm |
13 | ||
| 5108 | Suora 45 mm 1⁄4 |
9 | ||
| 5109 | Suora 33,5 mm 3⁄16 |
8 | ||
| 5110 | Suora 22,5 mm 1⁄8 |
14 | ||
| 5111 | Virtakisko 180 mm |
9 | ||
| 5105 | Kontaktikisko 180 mm |
1 | ||
| 5146 | Kontaktikisko 90 mm |
1 | ||
| 5112 | Irrotuskisko 90 mm |
7 | ||
| 7168 | Silta 180 mm |
|||
| 7190 | Stoppari 70 mm (vanha malli) |
8 | ||
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (vanha malli) |
6 | 1 ilman lamppua | |
| 7190 | Stoppari 70 mm (uusi malli) |
4 | 1 ilman punaista pystyraitaa |
Kaarteet
5100-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5100 | Kaari 30° R = 360 mm 1⁄1 |
96 | 1 vanhalla numerolla 3601 A | |
| 5101 | Kaari 15° R = 360 mm 1⁄2 |
|||
| 5102 | Kaari 7,5° R = 360 mm 1⁄4 |
8 | ||
| 5120 | Kaari 45° R = 286 mm |
30 | ||
| 5103 | Virtakisko 30° R = 360 mm |
4 | ||
| 5147 | Kontaktikisko 15° R = 360 mm |
1 | ||
| 7167 | Silta 30° R = 360 mm |
5200-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5200 | Kaari 30° R = 437,4 mm 1⁄1 |
31 | ||
| 5201 | Kaari 15° R = 437,4 mm 1⁄2 |
2 | ||
| 5206 | Kaari 24,3°[1] R = 437,4 mm 5⁄6 |
10 | ||
| 5205 | Kaari 5,7°[2] R = 437,4 mm 1⁄6 |
5 | ||
| 5213 | Kontaktikisko 15° R = 437,4 mm |
3 |
Vaihteet ja risteykset
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5118 5117L |
Vaihde vasen 180 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5119 5117R |
Vaihde oikea 180 mm, 30° R = 360 mm |
1 ilman johtoja | ||
| 5128 | Risteysvaihde 193 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5114 | Risteys 193 mm, 30° R = 360 mm |
|||
| 5203 5202L |
Vaihde vasen 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
|||
| 5204 5202R |
Vaihde oikea 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
1 ilman lamppua ja jousta | ||
| 5214 | Kolmitievaihde 180 mm, 24,3° R = 437,4 mm |
1 tarvitsee uudet jouset | ||
| 5211 | Risteys 98 mm, 48,5° R = 437,4 mm |
1 rikki (keskikiskon liittimet poikki) | ||
| 5208 | Suora 8 mm |
1 | ||
| 5210 | Suora 16 mm |
2 |