Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
! # !! Malli !! Huomioita !! Kuva | ! # !! Malli !! Huomioita !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4017]] | + | | [[4017]] || [[4017|Luggage van]] || || [[Tiedosto:4017 juna 0011 crop.jpg|thumbnail|4017]] |
|- | |- | ||
| [[43810]]<ref>Vaunu aloituspaketista 29825, vastaa numeroa 43810</ref> || [[43810|Commuter car]]<br />{{symbolit|A4|C7|DA|DF|E4|ED|vuosi=2008}} || || [[Tiedosto:43810 juna 0031 crop.jpg|thumbnail|43810]] | | [[43810]]<ref>Vaunu aloituspaketista 29825, vastaa numeroa 43810</ref> || [[43810|Commuter car]]<br />{{symbolit|A4|C7|DA|DF|E4|ED|vuosi=2008}} || || [[Tiedosto:43810 juna 0031 crop.jpg|thumbnail|43810]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4024]] || [[4024|Express Dining Car]] || 2 kpl || [[Tiedosto:4024 juna 0032 crop.jpg|thumbnail|4024]] | + | | [[4024]]<ref name="aloituspaketti">1 kpl aloituspaketista [[3205]]</ref> || [[4024|Express Dining Car]] || 2 kpl || [[Tiedosto:4024 juna 0032 crop.jpg|thumbnail|4024]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4027]] | + | | [[4027]] || [[4027|First Class Express Coach]] || || [[Tiedosto:4027 juna 0033 crop.jpg|thumbnail|4027]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4023]] | + | | [[4023]]<ref name="aloituspaketti" /> || [[4023|First Class Express Coach]] || || [[Tiedosto:4022 juna 0035 crop.jpg|thumbnail|4023]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4026]] | + | | [[4026]] <ref name="aloituspaketti" /> || [[4026|Express Luggage Van]]<br />{{symbolit|A0|AB|CA}} || 2 kpl || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] |
|- | |- | ||
| 43811 || Lähijunan matkustajavaunu<br />{{symbolit|A4|C7|DF|DA|E6|ED|vuosi=2008}} || || | | 43811 || Lähijunan matkustajavaunu<br />{{symbolit|A4|C7|DF|DA|E6|ED|vuosi=2008}} || || | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 20.19
Matkustajavaunut
| # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | ||
| 43810[1] | Commuter car |
||
| 4024[2] | Express Dining Car | 2 kpl | |
| 4027 | First Class Express Coach | ||
| 4023[2] | First Class Express Coach | ||
| 4026 [2] | Express Luggage Van |
2 kpl | |
| 43811 | Lähijunan matkustajavaunu |
||
| 43830 | Ohjausvaunu |
Tavaravaunut
Muiden valmistajien vaunut
| Valmistaja ja # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| Grell Werbemittel | Falch-rekka | ||
| Roco Coca-Cola | Rocon ja Karstadt Restaurant-Cafén Coca-Cola-tavatavaunu | 8 kpl | |
| Roco 46665 (?) | Spurt-säiliövaunu | ||
| Liliput 20900 | 14-akselinen muuntajankuljetusvaunu Trafo-Union | ||
| Wiking Modellbau 26544 | IKEA-rekka |