Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 77: | Rivi 77: | ||
| [[48704]] || [[48704|1.FC Jahresvagen 2004]] || 2 kpl || | | [[48704]] || [[48704|1.FC Jahresvagen 2004]] || 2 kpl || | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | 29154<ref>Vastaa mm. vaunua 44174.</ref> || Haribo Kühlwagen<br />{{symbolit|E6}} || || |
|- | |- | ||
| [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]]<br />{{symbolit|A4|AF|DF|E5|E6|vuosi=1999}} || osoite 2 || | | [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]]<br />{{symbolit|A4|AF|DF|E5|E6|vuosi=1999}} || osoite 2 || | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 21.46
Matkustajavaunut
| # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | ||
| 43810[1] | Commuter car |
||
| 4024[2] | Express Dining Car | 2 kpl | |
| 4027 | First Class Express Coach | ||
| 4023[2] | First Class Express Coach | ||
| 4026 [2] | Express Luggage Van |
2 kpl | |
| 43811 | Lähijunan matkustajavaunu |
||
| 43830 | Ohjausvaunu |
Tavaravaunut
Muiden valmistajien vaunut
| Valmistaja ja # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| Grell Werbemittel | Falch-rekka | ||
| Roco Coca-Cola | Rocon ja Karstadt Restaurant-Cafén Coca-Cola-tavatavaunu | 8 kpl | |
| Roco 46665 (?) | Spurt-säiliövaunu | ||
| Liliput 20900 | 14-akselinen muuntajankuljetusvaunu Trafo-Union | Tarvitsee uudet pyörät (×14) | |
| Wiking Modellbau 26544 | IKEA-rekka |