Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (→Tavaravaunut) |
|||
| Rivi 87: | Rivi 87: | ||
| [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 2 kpl || | | [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 2 kpl || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || || | + | | [[4430]]<ref>Aloituspaketista 29163?</ref> || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || || |
|- | |- | ||
| [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|A4|AF|B5|DF|E6|vuosi=2003}} || osoite 80 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | | [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|A4|AF|B5|DF|E6|vuosi=2003}} || osoite 80 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 22.06
Matkustajavaunut
| # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | ||
| 43810[1] | Commuter car |
||
| 4024[2] | Express Dining Car | 2 kpl | |
| 4027 | First Class Express Coach | ||
| 4023[2] | First Class Express Coach | ||
| 4026 [2] | Express Luggage Van |
2 kpl | |
| 43811 | Lähijunan matkustajavaunu |
||
| 43830 | Ohjausvaunu |
Tavaravaunut
Muiden valmistajien vaunut
| Valmistaja ja # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| Grell Werbemittel | Falch-rekka | ||
| Roco Coca-Cola | Rocon ja Karstadt Restaurant-Cafén Coca-Cola-tavatavaunu | 8 kpl | |
| Roco 46665 (?) | Spurt-säiliövaunu | ||
| Liliput 20900 | 14-akselinen muuntajankuljetusvaunu Trafo-Union | Tarvitsee uudet pyörät (×14) | |
| Wiking Modellbau 26544 | IKEA-rekka |