Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
| [[3060]] | | [[3060]] | ||
| [[60923]] | | [[60923]] | ||
| − | | [[wikipedia:EMD F7|EMD F7]] | + | | [[wikipedia:EMD F7|EMD F7]]<br />'''[[Santa Fe]]'''<br />{{symbolit|A8|B8}} |
| [[Tiedosto:Maerklin 3060.jpg | thumb | center | 3060 / F7 "Santa Fe" ]] | | [[Tiedosto:Maerklin 3060.jpg | thumb | center | 3060 / F7 "Santa Fe" ]] | ||
|- | |- | ||
| [[4060]]<ref>Moottoroimaton vaunu</ref> | | [[4060]]<ref>Moottoroimaton vaunu</ref> | ||
| - | | - | ||
| − | | EMD F7 | + | | EMD F7<br />'''[[Santa Fe]]'''<br />{{symbolit|A8|B8}} |
| [[Tiedosto:Maerklin 4060.jpg | thumb | center | 4060 / F7 "Santa Fe" ]] | | [[Tiedosto:Maerklin 4060.jpg | thumb | center | 4060 / F7 "Santa Fe" ]] | ||
|- | |- | ||
| Rivi 71: | Rivi 71: | ||
| [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | | [[37610]]<ref>Aloituspaketista 29570</ref> | ||
| mfx | | mfx | ||
| − | | [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]] | + | | [[wikipedia:ALCO PA-1|ALCO PA-1]]<br />'''[[New York Central]]'''<br />{{symbolit|A8|AD|B0|B5|B9|DF|E4}} |
| [[Tiedosto:Maerklin 29570.jpg | thumb | center | 37610 / PA-1 "NYC" ]] | | [[Tiedosto:Maerklin 29570.jpg | thumb | center | 37610 / PA-1 "NYC" ]] | ||
|- | |- | ||
Versio 31. joulukuuta 2015 kello 12.52
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 |
Tiedosto:3000 0074 crop.jpg 3000 / DR 89 |
| 3005[1] | 60923 | DB-Baureihe 23 | Tiedosto:3005 20080314 163 crop.jpg 3005 / BR 23 |
| 3021[2] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | |
| 3060 | 60923 | EMD F7 Santa Fe |
|
| 4060[3] | - | EMD F7 Santa Fe |
|
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 |
|
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | 26 | Preußische T 12 / DR-Baureihe 74 |
Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg 3095 / DR 74 |
| 3429 | 78 | DB-Baureihe 515 "Nokia" |
Tiedosto:3429 juna 0030 crop.jpg 3429 / BR 515 |
| 36880[2] | 30 | Henschel DHG 700 C |
|
| 37610[3] | mfx | ALCO PA-1 New York Central |
|
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |