Ero sivun ”Märklin Digital” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| Rivi 9: | Rivi 9: | ||
| [[60652]] || [[60652|Mobile Station]] || 2 || [[Tiedosto:60652.jpg|thumbnail|60652 Mobile Station]] | | [[60652]] || [[60652|Mobile Station]] || 2 || [[Tiedosto:60652.jpg|thumbnail|60652 Mobile Station]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[610479]] || [[610497|Adapter cable for Mobile Station<br/>Also seen by art.nr 60124]] || 2 || Adapter cable 610479 for Märklin Mobile Station | + | | [[610479]] || [[610497|Adapter cable for Mobile Station<br/>Also seen by art.nr 60124]] || 2 || [[Tiedosto:Maerklin 610479.jpg|thumb|Adapter cable 610479 for Märklin Mobile Station]] |
|- | |- | ||
| [[60125]] || [[60125|Terminal]] || 1 || Märklin Terminal 60125 | | [[60125]] || [[60125|Terminal]] || 1 || Märklin Terminal 60125 | ||
| Rivi 17: | Rivi 17: | ||
| [[60126]] || [[60126|Extension cable]] || 1 || No image yet | | [[60126]] || [[60126|Extension cable]] || 1 || No image yet | ||
|- | |- | ||
| − | | [[60830]] || [[60830|Decoder k 83]] || 6 || Märklin Decoder K 83 60830 | + | | [[60830]] || [[60830|Decoder k 83]] || 6 || [[Tiedosto:Maerklin 60830.jpg|thumb|Märklin Decoder K 83 60830]] |
|- | |- | ||
| [[60840]] || [[60840|Decoder k 84]] || 1 || Märklin Decoder K 84 60840 | | [[60840]] || [[60840|Decoder k 84]] || 1 || Märklin Decoder K 84 60840 | ||
|- | |- | ||
| − | | [[60880]] || [[60880|Decoder s 88]] || 1 || Märklin Decoder S 88 60880 | + | | [[60880]] || [[60880|Decoder s 88]] || 1 || [[Tiedosto:Maerklin 60880.jpg|thumb|Märklin Decoder S 88 60880]] |
|- | |- | ||
| [[6089]] || [[6089|Cable for s 88]] || 1 || Märklin S 88 cable 6089 | | [[6089]] || [[6089|Cable for s 88]] || 1 || Märklin S 88 cable 6089 | ||
Versio 1. tammikuuta 2016 kello 15.46
Elektroniset osat
| Numero | Nimi | määrä | Kuva |
|---|---|---|---|
| 60212 | 60212 Central Station Upgraded to V2 |
1 | |
| 60652 | Mobile Station | 2 | Tiedosto:60652.jpg 60652 Mobile Station |
| 610479 | Adapter cable for Mobile Station Also seen by art.nr 60124 |
2 | |
| 60125 | Terminal | 1 | Märklin Terminal 60125 |
| 60115 | Connector box | 1 | Märklin Connector Box 60115 |
| 60126 | Extension cable | 1 | No image yet |
| 60830 | Decoder k 83 | 6 | |
| 60840 | Decoder k 84 | 1 | Märklin Decoder K 84 60840 |
| 60880 | Decoder s 88 | 1 | |
| 6089 | Cable for s 88 | 1 | Märklin S 88 cable 6089 |
| 72090 | Märklin Verteilerplatte | 5 | Märklin Distribution panel 72090 |
| 60052 | Transformer 60VA | 1 | Tiedosto:60052 juna 0064 crop.jpg 60052 Muuntaja 60VA |
| 6647 | Transformer 32VA | 1 | Tiedosto:6647.jpg 6647 Muuntaja 32VA |
| 66181 | Transformer 18VA | 1 | Märklin Transformer 6647 |
| 7072 | Control Panel | 7 | Märklin Control Panel 7072 |
| Viessmann 5066 | H0 / Ignition Module for Gas Lanterns | 1 | Märklin Control Panel 7072 |
| Viessmann 5293 | Construction Kit Digital Switching Decoder | 1 | Märklin Control Panel 7072 |