Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 12: | Rivi 12: | ||
| [[60923]] | | [[60923]] | ||
| [[wikipedia:de:DR-Baureihe 89.0 (1934)|DR-Baureihe 89.0]]<br />{{symbolit|A0|A6|BC}} | | [[wikipedia:de:DR-Baureihe 89.0 (1934)|DR-Baureihe 89.0]]<br />{{symbolit|A0|A6|BC}} | ||
| − | | [[Tiedosto:3000 | + | | [[Tiedosto:Maerklin 3000.jpg | thumb | center | 3000 / DR 89 ]] |
|- | |- | ||
| [[3005]]<ref>Aloituspakkauksesta 3205</ref> | | [[3005]]<ref>Aloituspakkauksesta 3205</ref> | ||
Versio 5. tammikuuta 2016 kello 14.39
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 |
|
| 3005[1] | 60923 | DB-Baureihe 23 | Tiedosto:3005 20080314 163 crop.jpg 3005 / BR 23 |
| 3021[2] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | |
| 3060 | 60923 | EMD F7 Santa Fe |
|
| 4060[3] | - | EMD F7 Santa Fe |
|
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 |
|
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | 26 | Preußische T 12 / DR-Baureihe 74 |
Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg 3095 / DR 74 |
| 3429 | 78 | DB-Baureihe 515 "Nokia" |
Tiedosto:3429 juna 0030 crop.jpg 3429 / BR 515 |
| 36880[2] | 30 | Henschel DHG 700 C |
|
| 37610[3] | mfx | ALCO PA-1 New York Central |
|
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |