Ero sivun ”Tuoteluettelot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p |
|||
| Rivi 18: | Rivi 18: | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1939 Catalog (DE).pdf | vuosi = 1939 | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 1939 Catalog (DE).pdf | vuosi = 1939 | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1939-1940 Catalog (60 Jahre) (D) .pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1939-1940 Catalog (60 Jahre) (D) .pdf | vuosi = 1939–1940 (60 Jahre) | kieli = DE}} |
| {{Kuvasto | Marklin 1940 Catalog (DE).pdf | vuosi = 1940 | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 1940 Catalog (DE).pdf | vuosi = 1940 | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1947 Catalog (Hi Res).pdf | vuosi = 1947 | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 1947 Catalog (Hi Res).pdf | vuosi = 1947 | kieli = DE}} | ||
| Rivi 46: | Rivi 46: | ||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1960 1961 Catalog (Hi Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1960 1961 Catalog (Hi Res).pdf | vuosi = 1960–1961 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1961 1962 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1961 1962 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1961–1962 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1961 1962 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1961 1962 Catalog (Hi Res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1962 1963 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1962 1963 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1962–1963 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1962 1963 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1962 1963 Catalog (Hi Res).pdf}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1963 1964 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1963 1964 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1963–1964 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1963 1964 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1963 1964 Catalog (Hi Res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1964 1965 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1964 1965 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1964–1965 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1964 1965 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1964 1965 Catalog (hi res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Märklin 1965 1966 Katalog (DE).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Märklin 1965 1966 Katalog (DE).pdf | vuosi = 1965–1966 | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1966 1967 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1966 1967 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1966–1967 | kieli = EN}} |
| {{Kuvasto | Marklin 1968 Catalog (hi res).pdf | vuosi = 1968 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1968 Catalog (hi res).pdf | vuosi = 1968 | kieli = EN}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1969 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1969 Catalog (Hi Res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1969 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1969 Catalog (Hi Res).pdf}} | ||
| Rivi 62: | Rivi 62: | ||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1970 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1970 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1970–1971 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1970 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1970 Catalog (hi res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1971 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1971 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1971–1972 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1971 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1971 Catalog (Hi Res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1972 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1972 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1972–1973 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1972 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1972 Catalog (hi res).pdf | hinnasto = Marklin 1972 Catalog Price List USA.pdf | hinnasto-maa = US$}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1973 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1973 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1973–1974 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1973 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1973 Catalog (Hi Res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1974 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1974 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1974–1975 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1974 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1974 Catalog (hi res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1975 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1975 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1975–1976 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1975 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1975 Catalog (Hi Res).pdf | hinnasto = Marklin 1975 Catalog Pricelist German.pdf | hinnasto-maa = DM}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1976–1977 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1976 Catalog (hi res).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1977–1978 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1977 Catalog (hi res).pdf | hinnasto = Marklin 1977 Catalog Pricelist.pdf | hinnasto-maa = US$ | hinnasto2 = UVP Maerklin 1977 DM Preisliste.pdf | hinnasto2-maa = DM}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1978–1979 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1978 Catalog (Hi Res).pdf}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | vuosi = 1979–1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf | hi-res = Marklin 1979 Catalog (EN) (Hi Res).pdf}} |
| | | | ||
| | | | ||
| Rivi 84: | Rivi 84: | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1980 Catalog (EN) (hi res).pdf}} | | {{Kuvasto | Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1980 Catalog (EN) (hi res).pdf}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1981 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1981 | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1981 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1981 | kieli = EN}} | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982–1983 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 1982 DM Preisliste.pdf | hinnasto-maa = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983–1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984–1985 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985–1986 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = 1985–1986 ''mini-club'' | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986–1987 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987–1988 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988–1989 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989–1990 | kieli = FR/NL}} |
| | | | ||
|} | |} | ||
| Rivi 102: | Rivi 102: | ||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1990 1991 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1990 1991 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1990–1991 | kieli = EN/IT}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1991 1992 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1991 1992 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1991–1992 | kieli = EN/IT}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1992 1993 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1992 1993 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1992–1993 | kieli = EN/IT}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1993 1994 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1993 1994 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1993–1994 | kieli = EN/IT}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1994 1995 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1994 1995 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1994–1995 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1995 1996 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1995 1996 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1995–1996 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1996 1997 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1996 1997 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1996–1997 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 1996 Price list (DM).pdf | hinnasto-maa = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1997 1998 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1997 1998 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1997–1998 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 1998 1999 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 1998 1999 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1998–1999 | kieli = EN}} |
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1999–2000 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res= Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf}} | ||
| + | | | ||
| + | | | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | === New Items === | ||
| + | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| {{Kuvasto | Marklin 1999 New Items (EN).pdf | vuosi = 1999 New Items | kieli = EN}} | | {{Kuvasto | Marklin 1999 New Items (EN).pdf | vuosi = 1999 New Items | kieli = EN}} | ||
| − | | | + | | |
| − | | | + | | |
|} | |} | ||
| Rivi 122: | Rivi 130: | ||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2000 2001 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 2000 2001 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2000–2001 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2001 2002 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 2001 2002 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2001–2002 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2002 2003 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 2002 2003 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2002–2003 | kieli = EN | hinnasto = UVP Maerklin 2002 03 Unverbindliche Preisempfehlungen.pdf | hinnasto-maa = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2003-2004 Catalog EN (low res).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 2003-2004 Catalog EN (low res).pdf | vuosi = 2003–2004 | kieli = EN | lo-res = Marklin 2003-2004 Catalog EN (low res).pdf | hi-res = Marklin 2003-2004 Catalogue (GB).pdf | hinnasto = UVP Maerklin 2003 02 Unverbindliche Preisempfehlungen.pdf | hinnasto-maa = DE}} |
| − | |||
| {{Kuvasto | Marklin 2005 Catalog H0 (EN).pdf | vuosi = 2005 H0 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 2005 Preisliste (DE).pdf | hinnasto-maa = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 2005 Catalog H0 (EN).pdf | vuosi = 2005 H0 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 2005 Preisliste (DE).pdf | hinnasto-maa = DE}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2006 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2006 | kieli = EN}} | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2007 2008 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2007–2008 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 2007 Price list (DE).pdf | ninnasto-maa = DE}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2008 2009 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2008–2009 | kieli = EN | hinnasto = Marklin 2008 Price list (DE).pdf | hinnasto-maa = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 2010 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2009–2010 | kieli = EN}} |
| − | + | |} | |
| − | + | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | === New Items === |
| − | | { | + | {| class="wikitable kuvasto" |
|- | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2005 New Items (DE EN).pdf | vuosi = 2005 New Items | kieli = EN}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2005 New items Autumn (FR).pdf | vuosi = 2005 Autumn New Items | kieli = FR}} | ||
| {{Kuvasto | Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf | vuosi = 2006 New Items | kieli = EN/DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf | vuosi = 2006 New Items | kieli = EN/DE}} | ||
| − | |||
| − | |||
|- | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Märklin 2006 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2006 Summer New Items | kieli = DE}} | ||
| {{Kuvasto | Märklin 2006 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2006 Autumn New items | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Märklin 2006 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2006 Autumn New items | kieli = DE}} | ||
| − | |||
| {{Kuvasto | Marklin 2007 New items (DE).pdf | vuosi = 2007 New Items | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Marklin 2007 New items (DE).pdf | vuosi = 2007 New Items | kieli = DE}} | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2007 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2007 New Items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2007 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2007 Summer New Items | kieli = DE}} |
| − | |||
| {{Kuvasto | Märklin 2008 New items (DE).pdf | vuosi = 2008 New Items | kieli = DE}} | | {{Kuvasto | Märklin 2008 New items (DE).pdf | vuosi = 2008 New Items | kieli = DE}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2008 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2008 Summer New Items | kieli = DE}} | ||
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2009 Summer New Items | kieli = DE}} | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 MHI Neuheiten Herbst (DE).pdf | vuosi = 2009 MHI Autumn New Items | kieli = DE}} | ||
| + | | | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | === Muut === | ||
| + | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2004-4 exclusiv (FR).pdf | vuosi = 2004-4 MHI Exclusiv | kieli = FR}} |
| − | | {{Kuvasto | | + | | {{Kuvasto | Märklin exclusive 2005 (FR).pdf | vuosi = 2005-1 MHI Exclusiv | kieli = FR}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2005-4 Exclusiv (FR).pdf | vuosi = 2005-4 MHI Exclusiv | kieli = FR}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2006 Suisse (DE)(FR).pdf | vuosi = 2006 Suisse | kieli = DE/FR}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2006-2 Exclusiv-(EN).pdf | vuosi = 2006-2 MHI Exclusiv | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2009 | + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 BR23 (DE).pdf | vuosi = 2009 New Items – BR 23 | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 Insider (DE).pdf | vuosi = 2009 Insider Model | kieli = DE}} |
| + | | | ||
| + | | | ||
|} | |} | ||
| Rivi 164: | Rivi 182: | ||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2010 2011 Catalog (EN).pdf | vuosi = | + | | {{Kuvasto | Marklin 2010 2011 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2010–2011 | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | | + | | {{Kuvasto | 2011-2012 Catalog HO (SP).pdf | vuosi = 2011–2012 | kieli = SP}} |
| − | | | + | | |
| + | |} | ||
| + | |||
| + | === New Items === | ||
| + | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2010 New items (DE).pdf | vuosi = 2010 New items | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2011 New items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2011 New items (EN).pdf | vuosi = 2011 New items | kieli = EN}} |
| − | | {{Kuvasto | | + | | {{Kuvasto | Märklin 2011 Sommer-Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2011 Summer New Items | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | 2011 | + | | {{Kuvasto | Marklin 2011 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2011 Autumn New Items | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2012 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2012 New Items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2012 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2012 Autumn New Items | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2013 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2013 New Items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2013 New items Summer (DE).pdf | vuosi = 2013 Summer New Items | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | 2013 Herbst-Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2013 New Items | + | | {{Kuvasto | 2013 Herbst-Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2013 Autumn New Items | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2014 new items (DE).pdf | vuosi = 2014 New | + | | {{Kuvasto | Marklin 2014 new items (DE).pdf | vuosi = 2014 New Items | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2014 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2014 New Items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2014 New items Autumn (DE).pdf | vuosi = 2014 Autumn New Items | kieli = DE}} |
| + | |- | ||
| + | | {{Kuvasto | Marklin 2015 Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2015 New items | kieli = DE}} | ||
| + | | | ||
| + | | | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | === Muut === | ||
| + | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2011 Insider (DE).pdf | vuosi = 2011 Insider Model | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2014 | + | | {{Kuvasto | Marklin 2014 Export Trix (DE-IT).PDF | vuosi = 2014 TRIX Export Model | kieli = DE}} |
| − | | {{Kuvasto | Marklin | + | | {{Kuvasto | Marklin 2014-2 Exclusiv MHI (DE).pdf | vuosi = 2014-2 MHI Exclusiv | kieli = DE}} |
|- | |- | ||
| − | | {{Kuvasto | Marklin 2015 New items Trix (SP).pdf | vuosi = 2015 New items | + | | {{Kuvasto | Marklin 2015 New items Trix (SP).pdf | vuosi = 2015 TRIX New items | kieli = SP}} |
| + | | | ||
| + | | | ||
|} | |} | ||
== Hinnastot == | == Hinnastot == | ||
| − | |||
{| class="wikitable kuvasto" | {| class="wikitable kuvasto" | ||
|- | |- | ||
Versio 29. tammikuuta 2017 kello 21.08
Märklinin katalogeja ja hinnastoja
… – 1949
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
1950 – 1959
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
1960 – 1969
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
1970 – 1979
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||
1980 – 1989
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
1990 – 1999
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
||||||||||||||||
New Items
|
||||||
2000 – 2009
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
2010 – …
|
|
|||||||||
New Items
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Muut
|
|
| ||||||||||||
|
||||||||||||||
Hinnastot
| |||||