Ero sivun ”Varaosat” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) p (korjaus) |
(Liittimet uudelleenmuotoiltu) |
||
| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
| Moottorin osat || 60030 || Moottorin hiilet<br />1 kpl || | | Moottorin osat || 60030 || Moottorin hiilet<br />1 kpl || | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71414 || Uros oranssi<br />10 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71411 || Uros ruskea<br />18 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71416 || Uros harmaa<br />27 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71413 || Uros vihreä<br />48 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71412 || Uros keltainen<br />40 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71415 || Uros punainen<br />44 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71425 || Naaras punainen<br />3 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71423 || Naaras vihreä<br />0 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71422 || Naaras keltainen<br />9 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71424 || Naaras oranssi<br />7 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71421 || Naaras ruskea<br />43 kpl || |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Liittimet || 71426 || Naaras harmaa<br />42 kpl || |
|} | |} | ||
Versio 6. tammikuuta 2022 kello 13.51
Varaosat varastossa
| Tyyppi | Osanumero | Kuvaus ja määrä | Kuva |
|---|---|---|---|
| Muut | 7149 | Voiteluöljy 10 ml 1 avaamaton, 1 avattu |
|
| Kiinnitystarvikkeet | 60804 | DIN 6799 e-sokka 1,9 mm 9 kpl |
|
| Kiskojen osat | 35584 | Pohjalevy risteysvaihteeseen 5207 1 kpl |
|
| Kitkarenkaat | 7154 | Kitkarenkaat, mm. vetureihin 3000, 3021, 3060, 3072 10 kpl |
|
| Kitkarenkaat | 7152 | Kitkarenkaat, mm. veturiin 3005 8 kpl |
|
| Kitkarenkaat | 7153 | Kitkarenkaat, mm. veturiin 3064 10 kpl |
|
| Moottorin osat | 60030 | Moottorin hiilet 1 kpl |
|
| Liittimet | 71414 | Uros oranssi 10 kpl |
|
| Liittimet | 71411 | Uros ruskea 18 kpl |
|
| Liittimet | 71416 | Uros harmaa 27 kpl |
|
| Liittimet | 71413 | Uros vihreä 48 kpl |
|
| Liittimet | 71412 | Uros keltainen 40 kpl |
|
| Liittimet | 71415 | Uros punainen 44 kpl |
|
| Liittimet | 71425 | Naaras punainen 3 kpl |
|
| Liittimet | 71423 | Naaras vihreä 0 kpl |
|
| Liittimet | 71422 | Naaras keltainen 9 kpl |
|
| Liittimet | 71424 | Naaras oranssi 7 kpl |
|
| Liittimet | 71421 | Naaras ruskea 43 kpl |
|
| Liittimet | 71426 | Naaras harmaa 42 kpl |
Varaosaluoettelot
Varaosalistat ja räjäytyskuvat suoraan Märklinin sivuilta:
http://www.maerklin.de/service/produktservice/listengenerator.php?artikelnummer=tuotenro
Ersatzteildatenbank für Märklin Spur H0, 1 und Z
Kiskot
- M-kiskojen liittimet numerolla 350070
- M-kiskojen keskikiskon liitin numerolla 352040 (35204)
Vaihteet
- M-kiskojen vaihteiden jousia löytyy osanumerolla E353080