Ero sivun ”Malline:Symbolit/Ohje” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 11: | Rivi 11: | ||
! Koodi !! Lopputulos | ! Koodi !! Lopputulos | ||
|- | |- | ||
| − | | <code><nowiki>{{Symbolit | | + | | <code><nowiki>{{Symbolit | A7 | B1 | B3 | B5 | BD | DF | E4 }}</nowiki></code> |
| + | | {{Symbolit | A7 | B1 | B3 | B5 | BD | DF | E4 }} | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | <code><nowiki>{{Symbolit | vuosi = 2007 | A4 | A7 | B0 | B3 | B9 | DE | E3 }}</nowiki></code> |
| + | | {{Symbolit | vuosi = 2007 | A4 | A7 | B0 | B3 | B9 | DE | E3 }} | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | <code><nowiki>{{Symbolit | korkeus = 100 | A0 | A5 | E2 }}</nowiki></code> |
| − | | | + | | {{Symbolit | korkeus = 100 | A0 | A5 | E2 }} |
| − | | | ||
| − | | | ||
| − | | | ||
|} | |} | ||
== Symbolien koodit == | == Symbolien koodit == | ||
Versio 20. marraskuuta 2015 kello 16.08
Käyttö
Käytetään symbolien lisäämiseksi artikkeleihin. Malline tukee maksimissaan 20 kuvaa (määrää voidaan kasvattaa tarvittaessa).
{{Symbolit | kuva1 | kuva2 | ... | kuva20 | korkeus=YYpx | vuosi=YYYY }}
Esimerkki
| Koodi | Lopputulos |
|---|---|
{{Symbolit | A7 | B1 | B3 | B5 | BD | DF | E4 }}
|
|
{{Symbolit | vuosi = 2007 | A4 | A7 | B0 | B3 | B9 | DE | E3 }}
|
|
{{Symbolit | korkeus = 100 | A0 | A5 | E2 }}
|