Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 17: | Rivi 17: | ||
| [[4023]] || [[4023|Express Coach]] || 1 || [[Tiedosto:4023 juna 0034 crop.jpg|thumbnail|4023]] | | [[4023]] || [[4023|Express Coach]] || 1 || [[Tiedosto:4023 juna 0034 crop.jpg|thumbnail|4023]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]] || 1 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | + | | [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|AF|B5|DF|E6}} || 1 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] |
|- | |- | ||
| [[4026]] || [[4026|Express Luggage Van]] || 2 || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] | | [[4026]] || [[4026|Express Luggage Van]] || 2 || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] | ||
| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
! Numero !! Nimike !! Määrä !! Kuva | ! Numero !! Nimike !! Määrä !! Kuva | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4618]] || [[4618|Well wagon]] || 2 || [[Tiedosto:4618 juna 0008 crop.jpg|thumbnail|4618]] | + | | [[4618]] || [[4618|Well wagon]]<br />{{symbolit|A0|AB|E4}} || 2 || [[Tiedosto:4618 juna 0008 crop.jpg|thumbnail|4618]] |
|- | |- | ||
| [[4573]] || [[4573|Boxcar]] || 1 || [[Tiedosto:4573 juna 0012 crop.jpg|thumbnail|4573]] | | [[4573]] || [[4573|Boxcar]] || 1 || [[Tiedosto:4573 juna 0012 crop.jpg|thumbnail|4573]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[00750-18]] || [[00750-18|Jamaica-tavaravaunu]] || 1 || [[Tiedosto:00750-18 Jamaica juna 0013 crop.jpg|thumbnail|00750-18]] | + | | [[00750-18]] || [[00750-18|Jamaica-tavaravaunu]]<br />{{symbolit|E4}} || 1 || [[Tiedosto:00750-18 Jamaica juna 0013 crop.jpg|thumbnail|00750-18]] |
|- | |- | ||
| [[4568]] || [[4568|Valio Finland]] || 1 || [[Tiedosto:4568 Valio Finnland juna 0015 crop.jpg|thumbnail|4568]] | | [[4568]] || [[4568|Valio Finland]] || 1 || [[Tiedosto:4568 Valio Finnland juna 0015 crop.jpg|thumbnail|4568]] | ||
| Rivi 52: | Rivi 52: | ||
| [[4513]] || [[4513|Tipping wagon]] || 7 || [[Tiedosto:4513 juna 0025 crop.jpg|thumbnail|4513]] | | [[4513]] || [[4513|Tipping wagon]] || 7 || [[Tiedosto:4513 juna 0025 crop.jpg|thumbnail|4513]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4612]] || [[4612|Motor car transporter wagon]] || 1 || [[Tiedosto:4612 juna 0026 crop.jpg|thumbnail|4612]] | + | | [[4612]] || [[4612|Motor car transporter wagon]]<br />{{symbolit|A0|AB|E5}} || 1 || [[Tiedosto:4612 juna 0026 crop.jpg|thumbnail|4612]] |
|- | |- | ||
| [[4603]] || [[4603|Open goods truck]] || 1 || [[Tiedosto:4603 juna 0028 crop.jpg|thumbnail|4603]] | | [[4603]] || [[4603|Open goods truck]] || 1 || [[Tiedosto:4603 juna 0028 crop.jpg|thumbnail|4603]] | ||
| Rivi 60: | Rivi 60: | ||
| [[4914]] || [[4914|Low-sided truck kit (18cm)]] || 1 || | | [[4914]] || [[4914|Low-sided truck kit (18cm)]] || 1 || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4473]] || [[4473|Low sided car (16cm)]] || 2 || | + | | [[4473]] || [[4473|Low sided car (16cm)]]<br />{{symbolit|E5}} || 2 || |
|- | |- | ||
| [[4503]] || [[4503|Low Sided Truck (10cm)]] || 4 || [[Tiedosto:4503 juna 0042 crop.jpg|thumbnail|4503]] | | [[4503]] || [[4503|Low Sided Truck (10cm)]] || 4 || [[Tiedosto:4503 juna 0042 crop.jpg|thumbnail|4503]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[4740]] || [[4740|Depressed Floor Flat Car for Truck Transport]] || 1 || [[Tiedosto:4740 juna 0043 crop.jpg|thumbnail|4740]] | + | | [[4740]] || [[4740|Depressed Floor Flat Car for Truck Transport]]<br />{{symbolit|AB|DD|E5|E6}} || 1 || [[Tiedosto:4740 juna 0043 crop.jpg|thumbnail|4740]] |
|- | |- | ||
| − | | [[47002]] || [[47002|Schiebeplanenwagenset DB Cargo]] || 1 || | + | | [[47002]] || [[47002|Schiebeplanenwagenset DB Cargo]]<br />{{symbolit|DF|E6|F0}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[47415-06]] || [[47415-06|Rekkavaunu]] || 1 || | + | | [[47415-06]] || [[47415-06|Rekkavaunu]]<br />{{symblit|AB|DD|E6}} || 1 || |
|- | |- | ||
| [[47415-09]] || [[47415-09|Rekka]] || 1 || | | [[47415-09]] || [[47415-09|Rekka]] || 1 || | ||
| Rivi 76: | Rivi 76: | ||
| [[ROCO-CocaCola]] || [[ROCO-CocaCola|Coca Cola]] || 8 || | | [[ROCO-CocaCola]] || [[ROCO-CocaCola|Coca Cola]] || 8 || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[46716]] || [[46716|Hilfszug der Bahnfeuerwehr mit Bergekran. (Krupp Ardelt Kran)]] || 1 || | + | | [[46716]] || [[46716|Hilfszug der Bahnfeuerwehr mit Bergekran. (Krupp Ardelt Kran)]]<br />{{symbolit|AD|AF|B5|E6}} || 1 || |
|- | |- | ||
| [[48704]] || [[48704|1.FC Jahresvagen 2004]] || 2 || | | [[48704]] || [[48704|1.FC Jahresvagen 2004]] || 2 || | ||
|- | |- | ||
| − | | [[44174 ]] || [[44174|Haribo Kühlwagen]] || 1 || | + | | [[44174 ]] || [[44174|Haribo Kühlwagen]]<br />{{symbolit|E6}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]] || 1 || | + | | [[49940]] || [[49940|Bauwagen mit Videokamera]]<br />{{symbolit|AF|DF|E6}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4413]] || [[4413|Dump Car]] || 1 || | + | | [[4413]] || [[4413|Dump Car]]<br />{{symbolit|AA|E5}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4459]] || [[4459|Stake Car]] || 1 || | + | | [[4459]] || [[4459|Stake Car]]<br />{{symbolit|E5}} || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]] || 2 || | + | | [[4423]] || [[4423|Low Side Car<br/>(one end missing relex coupler)]]<br />{{symbolit|E5}} || 2 || |
|- | |- | ||
| − | | [[4430]] || [[4430|Condola]] || 1 || | + | | [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|E5}} || 1 || |
|} | |} | ||
[[Luokka:Märklin]] | [[Luokka:Märklin]] | ||
Versio 12. joulukuuta 2015 kello 18.04
Matkustajavaunut
| Numero | Nimike | Määrä | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | 1 | |
| 43810 | Commuter car |
1 | |
| 4024 | Express Dining Car | 2 | |
| 4027 | First Class Express Coach | 1 | |
| 4022 | Second Class Express Coach | 1 | |
| 4023 | Express Coach | 1 | |
| 49981 | Schimmel Piano Car |
1 | |
| 4026 | Express Luggage Van | 2 |