Ero sivun ”M-kiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Ak: Uusi sivu: == Suorat == {| class="wikitable sortable" |- ! # !! Nimike !! Määrä !! Huomioita !! Kuva |- | 5106 || Suora<br />180 mm {{jako|1|1}} || || || |- | 5107 || Suora<br />90&nb...) |
p (→5200-sarja) |
||
| Rivi 59: | Rivi 59: | ||
| 5201 || Kaari 15°<br />R = 437,4 mm {{jako|1|2}} || || || | | 5201 || Kaari 15°<br />R = 437,4 mm {{jako|1|2}} || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 5206 || Kaari | + | | 5206 || Kaari 24,3°<ref>Vastakaari 5200-sarjan vaihteille</ref><br />R = 437,4 mm || || || |
|- | |- | ||
| − | | 5205 || Kaari | + | | 5205 || Kaari 5,7°<ref>Täydentää 5200-sarjan vaihteiden kaaren 30°</ref><br />R = 437,4 mm || || || |
|- | |- | ||
| 5213 || Kontaktikisko 15°<br />R = 437,4 mm || || || | | 5213 || Kontaktikisko 15°<br />R = 437,4 mm || || || | ||
Versio 14. joulukuuta 2015 kello 18.24
Suorat
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5106 | Suora 180 mm 1⁄1 |
|||
| 5107 | Suora 90 mm 1⁄2 |
|||
| 5129 | Suora 70 mm |
|||
| 5108 | Suora 45 mm 1⁄4 |
|||
| 5109 | Suora 33,5 mm 3⁄16 |
|||
| 5110 | Suora 22,5 mm 1⁄8 |
|||
| 5111 | Virtakisko 180 mm |
|||
| 5105 | Kontaktikisko 180 mm |
|||
| 5146 | Kontaktikisko 90 mm |
|||
| 7190 | Stoppari 70 mm (vanha malli) |
|||
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (vanha malli) |
|||
| 7190 | Stoppari 70 mm (uusi malli) |
|||
| 7191 | Stoppari valolla 70 mm (uusi malli) |
Kaarteet
5100-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5100 | Kaari 30° R = 360 mm 1⁄1 |
|||
| 5101 | Kaari 15° R = 360 mm 1⁄2 |
|||
| 5102 | Kaari 7,5° R = 360 mm 1⁄4 |
|||
| 5120 | Kaari 45° R = 286 mm |
|||
| 5103 | Virtakisko 30° R = 360 mm |
|||
| 5147 | Kontaktikisko 15° R = 360 mm |
5200-sarja
| # | Nimike | Määrä | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|---|
| 5200 | Kaari 30° R = 437,4 mm 1⁄1 |
|||
| 5201 | Kaari 15° R = 437,4 mm 1⁄2 |
|||
| 5206 | Kaari 24,3°[1] R = 437,4 mm |
|||
| 5205 | Kaari 5,7°[2] R = 437,4 mm |
|||
| 5213 | Kontaktikisko 15° R = 437,4 mm |