Ero sivun ”Vaunut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 3: | Rivi 3: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
| − | ! | + | ! # !! Malli !! Huomioita !! Kuva |
|- | |- | ||
| − | | [[4017]] || [[4017|Luggage van]] || | + | | [[4017]] || [[4017|Luggage van]] || || [[Tiedosto:4017 juna 0011 crop.jpg|thumbnail|4017]] |
|- | |- | ||
| − | | [[43810]] || [[43810|Commuter car]]<br />{{symbolit|A4|C7|DA|DF|E4|ED|vuosi=2008}} || | + | | [[43810]] || [[43810|Commuter car]]<br />{{symbolit|A4|C7|DA|DF|E4|ED|vuosi=2008}} || || [[Tiedosto:43810 juna 0031 crop.jpg|thumbnail|43810]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4024]] || [[4024|Express Dining Car]] || 2 || [[Tiedosto:4024 juna 0032 crop.jpg|thumbnail|4024]] | + | | [[4024]] || [[4024|Express Dining Car]] || 2 kpl || [[Tiedosto:4024 juna 0032 crop.jpg|thumbnail|4024]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4027]] || [[4027|First Class Express Coach]] || | + | | [[4027]] || [[4027|First Class Express Coach]] || || [[Tiedosto:4027 juna 0033 crop.jpg|thumbnail|4027]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4022]] || [[4022|Second Class Express Coach]] || | + | | [[4022]] || [[4022|Second Class Express Coach]] || || [[Tiedosto:4022 juna 0035 crop.jpg|thumbnail|4022]] |
|- | |- | ||
| − | | [[4023]] || [[4023|Express Coach]] || | + | | [[4023]] || [[4023|Express Coach]] || || [[Tiedosto:4023 juna 0034 crop.jpg|thumbnail|4023]] |
|- | |- | ||
| − | | [[ | + | | [[4026]] || [[4026|Express Luggage Van]]<br />{{symbolit|A0|AB|CA}} || 2 kpl || [[Tiedosto:4026 juna 0037 crop.jpg|thumbnail|4026]] |
| + | |- | ||
| + | | 43811 || Lähijunan matkustajavaunu<br />{{symbolit|A4|C7|DF|DA|E6|ED|vuosi=2008}} || || | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | 43830 || Ohjausvaunu <br />{{symbolit|A4|C2|C7|DF|DA|E6|ED|vuosi=2008}} || || |
|} | |} | ||
| Rivi 26: | Rivi 28: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
| − | ! | + | ! # !! Malli !! Huomioita !! Kuva |
|- | |- | ||
| [[4618]] || [[4618|Well wagon]]<br />{{symbolit|A0|AB|E4}} || 2 || [[Tiedosto:4618 juna 0008 crop.jpg|thumbnail|4618]] | | [[4618]] || [[4618|Well wagon]]<br />{{symbolit|A0|AB|E4}} || 2 || [[Tiedosto:4618 juna 0008 crop.jpg|thumbnail|4618]] | ||
| Rivi 87: | Rivi 89: | ||
|- | |- | ||
| [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 1 || | | [[4430]] || [[4430|Condola]]<br />{{symbolit|A0|E5}} || 1 || | ||
| + | |- | ||
| + | | [[49981]] || [[49981|Schimmel Piano Car]]<br />{{symbolit|A4|AF|B5|DF|E6|vuosi=2003}} || 1 || [[Tiedosto:49981 juna 0036 crop.jpg|thumbnail|49981]] | ||
| + | |- | ||
| + | | 44188 || '''Mars'''-kylmävaunu<br />{{symbolit|A4|E6|vuosi=2004}} || || | ||
| + | |- | ||
| + | | 44206 || '''Mentos'''-kylmävaunu<br />{{symbolit|A4|E7|vuosi=2012}} || || | ||
| + | |- | ||
| + | | 44592 || Tavaravaunu, lastina '''Märklin ''my world''''' -kontti<br />{{symbolit|A4|E7|vuosi=2013}} || || | ||
| + | |- | ||
| + | | 47190 || '''DB Cargo''' -tavaravaunu<br />{{symbolit|DF|E6|F0}} || || | ||
|} | |} | ||
Versio 19. joulukuuta 2015 kello 19.44
Matkustajavaunut
| # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| 4017 | Luggage van | ||
| 43810 | Commuter car |
||
| 4024 | Express Dining Car | 2 kpl | |
| 4027 | First Class Express Coach | ||
| 4022 | Second Class Express Coach | ||
| 4023 | Express Coach | ||
| 4026 | Express Luggage Van |
2 kpl | |
| 43811 | Lähijunan matkustajavaunu |
||
| 43830 | Ohjausvaunu |
Tavaravaunut
Muiden valmistajien vaunut
| Valmistaja ja # | Malli | Huomioita | Kuva |
|---|---|---|---|
| Grell Werbemittel | Falch-rekka | ||
| Roco Coca-Cola | Rocon ja Karstadt Restaurant-Cafén Coca-Cola-tavatavaunu | 8 kpl | |
| Roco 46665 (?) | Spurt-säiliövaunu | ||
| Liliput 20900 | 14-akselinen muuntajankuljetusvaunu Trafo-Union | ||
| Wiking Modellbau 26544 | IKEA-rekka |