Ero sivun ”Veturit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
|||
| Rivi 56: | Rivi 56: | ||
| [[3095]]<ref>Versio 3095.06 tai 3095.07, aloituspaketista 29175</ref> | | [[3095]]<ref>Versio 3095.06 tai 3095.07, aloituspaketista 29175</ref> | ||
| 26 | | 26 | ||
| − | | [[wikipedia:de:Preußische T | + | | [[wikipedia:de:Preußische T 12|Preußische T 12]] / DR-Baureihe 74<br />{{symbolit|A1|A4|A6|AC|BC|E4|vuosi=1998}} |
| [[Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg | thumb | center | 3095 / DR 74 ]] | | [[Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg | thumb | center | 3095 / DR 74 ]] | ||
|- | |- | ||
Versio 29. joulukuuta 2015 kello 18.40
Analogiset veturit
Nämä veturit on muutettu mfx-vetureiksi muutossarjojen avulla.
| # | mfx | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3000 | 60923 | DR-Baureihe 89.0 |
Tiedosto:3000 0074 crop.jpg 3000 / DR 89 |
| 3005[1] | 60923 | DB-Baureihe 23 | Tiedosto:3005 20080314 163 crop.jpg 3005 / BR 23 |
| 3021[2] | 60924 | DB-Baureihe V 200.0 / DB-Baureihe 220 | |
| 3060 | 60923 | EMD F7 "Santa Fe" |
|
| 4060[3] | - | EMD F7 "Santa Fe" |
|
| 3065 | 60923 | DB-Baureihe V 60 |
|
| 3072 | 60924 | DB-Baureihe V 100 / DB-Baureihe 212 |
Digitaaliset veturit
| # | Osoite | Malli | Kuva |
|---|---|---|---|
| 3095[1] | 26 | Preußische T 12 / DR-Baureihe 74 |
Tiedosto:3095 juna 0029 crop.jpg 3095 / DR 74 |
| 3429 | 78 | DB-Baureihe 515 "Nokia" |
Tiedosto:3429 juna 0030 crop.jpg 3429 / BR 515 |
| 36880[2] | 30 | Henschel DHG 700 C |
|
| 37610[3] | 42 | ALCO PA-1 "New York Central" |
|
| 39180 | mfx | DB-Baureihe 218 |