Ero sivun ”Julkaisut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1932 Catalog (De).pdf|thumb|1932 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1932 Catalog (De).pdf|thumb|1932 DE]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1935 Catalog.pdf|thumb|1935 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1935 Catalog.pdf|thumb|1935 DE]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1939-1940 Catalog (60 Jahre) (D) .pdf|thumbnail|1939-1940 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1939-1940 Catalog (60 Jahre) (D) .pdf|thumbnail|1939-1940 DE (60 jahre)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1947 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1947 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1947 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1947 EN (hi res)]] |
| + | | | ||
| + | | | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1950 Catalogue (D).pdf|thumbnail|1950 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1950 Catalogue (D).pdf|thumbnail|1950 DE (low res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1951 Catalog (De).pdf|thumbnail|1951 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1951 Catalog (De).pdf|thumbnail|1951 DE (low res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1952 Catalog (ES).pdf|thumbnail|1952 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1952 Catalog (ES).pdf|thumbnail|1952 DE (low res)]] |
|- | |- | ||
| [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1954 E (lo res)]] | | [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1954 E (lo res)]] | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1954 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1954 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1954 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1954 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1954 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1957 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1957 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1957 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1957 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1957 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1957 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1957 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1957 EN (hi res) ]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1958 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1958 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1958 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1958 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1958 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1958 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1958 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1958 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1959 Catalog (Lo Res) (En).pdf|thumbnail|1959 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1959 Catalog (Lo Res) (En).pdf|thumbnail|1959 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1959 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1959 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1959 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1959 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1960 1961 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1960-1961 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1960 1961 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1960-1961 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1961 1962 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1961-1962 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1961 1962 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1961-1962 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1961 1962 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1961-1962 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1961 1962 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1961-1962 EN (lhi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1962 1963 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1962-1963 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1962 1963 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1962-1963 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1962 1963 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1962-1963 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1962 1963 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1962-1963 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1963 1964 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1963-1964 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1963 1964 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1963-1964 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1963 1964 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1963-1964 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1963 1964 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1963-1964 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1964 1965 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1964-1965 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1964 1965 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1964-1965 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1964 1965 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1964-1965 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1964 1965 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1964-1965 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1968 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1968-1969 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1968 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1968-1969 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1969 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1969 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1969 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1969 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1969 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1969 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1969 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1970 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1970 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1970 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1970 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1970 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1970 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1970 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1970 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1971 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1971 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1971 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1971 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1971 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1971 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1971 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1971 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1972 Catalog (Lo Res).pdf|1967 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1972 Catalog (Lo Res).pdf|1967 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1972 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1972 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1972 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1972 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1973 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1973 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1973 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1973 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1973 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1973 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1973 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1973 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1974 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1974 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1974 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1974 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1974 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1974 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1974 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1974 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1975 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1975 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1975 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1975 EN (lo res)]] |
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1975 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1975 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1975 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1975 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1976 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1976 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1976 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1976 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1976 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1976 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1976 EN (hi res)]] |
| + | |- | ||
| + | | [[Tiedosto:Marklin 1977 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1977 EN (lo res)]] | ||
| + | | [[Tiedosto:Marklin 1977 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1977 EN (hi res)]] | ||
| + | | [[Tiedosto:Marklin 1978 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1978 EN (lo res)]] | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin | + | | [[Tiedosto:Marklin 1978 Catalog (Hi Res).pdf|thumbnail|1978 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin | + | | [[Tiedosto:Marklin 1979 Catalog (lo res).pdf|thumbnail|1979 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin | + | | [[Tiedosto:Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1980 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin | + | | [[Tiedosto:Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf|thumbnail|1982-1983 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:M|thumbnail|1987-1988 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto: | + | | [[Tiedosto:M|thumbnail|1988-1989 EN (lo res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1999-2000 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf|thumbnail|1999-2000 EN (lo res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1999-2000 | + | | [[Tiedosto:Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf|thumbnail|1999-2000 EN (hi res)]] |
| − | | [[Tiedosto:Marklin 2003-2004 Catalogue (GB).pdf|thumbnail|1999-2000 | + | | [[Tiedosto:Marklin 2003-2004 Catalogue (GB).pdf|thumbnail|1999-2000 EN (hi res)]] |
|- | |- | ||
| − | | [[Tiedosto:Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf|thumbnail|2006 New Items EN | + | | [[Tiedosto:Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf|thumbnail|2006 New Items EN/DE]] |
| [[Tiedosto:zz|thumbnail|1962-1963 US (hi res)]] | | [[Tiedosto:zz|thumbnail|1962-1963 US (hi res)]] | ||
| [[Tiedosto:zz|thumbnail|1962-1963 US (hi res)]] | | [[Tiedosto:zz|thumbnail|1962-1963 US (hi res)]] | ||
Versio 19. marraskuuta 2015 kello 10.20
Tällä sivulla on Märklin luetteloita, esitteitä, opaslehtisiä, käyttöohjeita ja hinnastoja.
Luettelot
Tiedosto:M 1987-1988 EN (lo res) |
Tiedosto:M 1988-1989 EN (lo res) | |
Tiedosto:Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf 2006 New Items EN/DE |
Tiedosto:Zz 1962-1963 US (hi res) |
Tiedosto:Zz 1962-1963 US (hi res) |
Tiedosto:Zz 1962-1963 US (hi res) |
Tiedosto:Zz 1962-1963 US (hi res) |
Tiedosto:Zz 1962-1963 US (hi res) |
Hinnastot
Tiedosto:Xx 1954 USA (low res) Oppaat
|