Ero sivun ”Julkaisut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
Osk (keskustelu | muokkaukset) |
||
| Rivi 88: | Rivi 88: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | kieli = 1980 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1980 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res = Marklin 1980 Catalog (EN) (hi res).pdf}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1981 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1981 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1982-1983 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1982-1983 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1983-1984 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf | hi-res = Marklin 1983 1984 Catalog (EN).pdf}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1984 1985 Katalog (EN).pdf | vuosi = 1984-1985 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1985-1986 | kieli = EN (lo res)}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1985 1986 Z Catalog (EN).pdf |vuosi = Z 1985-1986 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1986 1987 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1986-1987 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1987-1988 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1987-1988 kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1988-1989 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1988-1989 | kieli = EN}} |
| − | + | | {{Kuvasto | Marklin 1989 1990 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1989-1990 | kieli = FR/NL}} | |
| − | | | ||
| − | | | ||
| − | | | ||
| − | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Rivi 113: | Rivi 109: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1990 1991 Catalog (FR NL).pdf | vuosi = 1990-1991 | kieli = FR NL}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1991 1992 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1991-1992 | kieli = EN IT}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1992 1993 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1992-1993 | kieli = EN IT}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1993 1994 Catalog (EN IT).pdf | vuosi = 1993-1994 | kieli = EN IT}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1994 1995 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1994-1995 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1995 1996 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1995-1996 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1996 1997 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1996-1997 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1997 1998 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1997-1998 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1998 1999 Catalog (EN).pdf | vuosi = 1998-1999 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | vuosi = 1999-2000 | kieli = EN | lo-res = Marklin 1999 2000 Catalog (Lo Res).pdf | hi-res= Marklin 1999 2000 Catalog (hi res).pdf}} |
| − | + | | {{Kuvasto | Marklin 1999 New Items (EN).pdf | vuosi = 1999 New Items | kieli = EN}} | |
| − | | | + | | |
|} | |} | ||
| Rivi 134: | Rivi 130: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2000 2001 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2000-2001 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2001 2002 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2001-2002 | kieli = EN}} |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2002 2003 Catalog (EN).pdf | vuosi = 2002-2003 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2003-2004 Catalog EN (low res).pdf | vuosi = 2003-2004 | kieli = EN | lo res = Marklin 2003-2004 Catalog EN (low res).pdf | hi-res = Marklin 2003-2004 Catalogue (GB).pdf}} |
| − | + | | {{Kuvasto | Marklin 2004-4 exclusiv (FR).pdf | vuosi = 2004-4 Exclusiv | kieli = FR}} | |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2005 Catalog H0 (EN).pdf | vuosi = 2005 H0 | kieli = EN}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2005 New Items (DE EN).pdf | vuosi = 2001-2002 | kieli = EN}} |
| − | + | | {{Kuvasto | Märklin exclusive 2005 (FR).pdf | vuosi = 2005 exclusive | kieli = FR}} | |
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2006 Catalog New Items (D, E).pdf | vuosi = 2006 New Items | kieli = EN/DE}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2009 BR23 (DE).pdf | vuosi = 2009 New Items - Zurück aus der Verganheit - BR23 | kieli = DE}} |
| − | + | | {{Kuvasto | 2011-2012 Catalog HO (SP).pdf | vuosi = 2011-2012 | kieli = SP}} | |
| − | | | + | | {{Kuvasto | 2013 Herbst-Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2013 Herbst-Neuheiten | kieli = DE)}} |
|- | |- | ||
| − | | | + | | {{Kuvasto | Marklin 2015 Neuheiten (DE).pdf | vuosi = 2015 New items | kieli = DE}} |
| − | + | | {{Kuvasto | Marklin 2015 New items Trix (SP).pdf | vuosi = 2015 New items TRIX | kieli = SP}} | |
| − | | | + | | |
|} | |} | ||
Versio 22. marraskuuta 2015 kello 19.37
Tällä sivulla on Märklin luetteloita, esitteitä, opaslehtisiä, käyttöohjeita ja hinnastoja.
Luettelot
... - 1949
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
1950 - 1959
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
1960 - 1969
|
|
| ||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||
1970 - 1979
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||
1980 - 1989
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
1990 - 1999
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
|
|
|||||||||||||
2000 - ...
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
Hinnastot
Oppaat
Lehdet ja artikkelit
Tiedosto:MIBA Die Eisenbahn im Modell 2013-09.pdf MIBA Die Eisenbahn im Modell 2013-09 | ||